5 najlepszych (NAPRAWDĘ DARMOWYCH) antywirusów dla Windowsa w {{current_year}} roku

5 najlepszych (NAPRAWDĘ DARMOWYCH) antywirusów dla Windowsa w {{current_year}} roku

Masz mało czasu? Oto najlepszy darmowy program antywirusowy dla systemu Windows na rok 2020:

 • Panda: Wyjątkowe skanowanie antywirusowe i ochrona. Posiada kilka fajnych dodatkowych funkcji, a także bezpłatną sieć VPN! Pobierz go za darmo tutaj.

Istnieje tylko kilka bezpłatnych aplikacji antywirusowych dla systemu Windows, które faktycznie zapewniają przyzwoitą ochronę komputera.

Niektóre darmowe programy antywirusowe są w rzeczywistości złośliwym oprogramowaniem zaprojektowanym w celu kradzieży prywatnych informacji. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku systemu Windows, ponieważ przy tak dużej liczbie użytkowników na całym świecie jest to najpopularniejszy cel w przypadku wirusów i innych niebezpiecznych złośliwych programów. Dlatego ważne jest, abyś nie padł ofiarą jednego z tych typowych oszustw i pobierał tylko legalne programy z historią wysokiej jakości.

Przetestowałem ponad 80 rozwiązań antywirusowych, aby dostarczyć Ci bezpłatne antywirusy dla systemu Windows, które są lepsze od pozostałych. Chociaż nie ma czegoś takiego jak „darmowy program antywirusowy” z zerowymi ograniczeniami, każda z tych 5 marek oferuje darmowy plan, który pomoże ci chronić twój komputer. Często są one dość proste, ale wiele z nich jest wartych wypróbowania, a niektóre są dużo lepsze niż Windows Defenderdomyślna ochrona zawarta w systemie Windows.

Oto podsumowanie najlepszych antywirusów pod Windows w roku 2020:

 1. Panda: Ogólem darmowy antywirus #1 dla Windows dla większości użytkowników w roku 2020.
 2. Avira: Potężna technologia antywirusowa. Zapewnia niezawodną ochronę antymalware dla większości użytkowników komputerów.
 3. Sophos: Najlepszy darmowy plan dla rodzin. Świetny interfejs kontroli rodzicielskich (do 3 urządzeń).
 4. Kaspersky: Przydatne dodatki takie jak VPN, monitorowanie dark webu i menedżer haseł.
 5. Bitdefender: Najprostszy darmowy antywirus o niskim obciążeniu procesora.

AKTUALIZACJA (2020): jeden z najlepszych dostawców programów antywirusowych, Norton, niedawno usunął darmowy pakiet, więc usunąłem go z tej listy. Jednak Norton jest naprawdę jednym z najlepszych dostawców programów antywirusowych, więc jeśli nie chcesz przejmować się kłopotami z bezpłatnym programem antywirusowym, to tani antywirus premium taki jak Norton 360 jest zawsze dobrym wyborem.

Tak, już masz darmowy Antywirus na twoim komputerze, ale nie jest wystarczająco dobry

Twój komputer z systemem Windows jest już wyposażony w Windows Defender — który, jak wynika z naszej ostatniej recenzji, jest przyzwoitym darmowym programem antywirusowym. Problem z Windows Defender polega na tym, że nie robi wystarczająco dużo dla bezpieczeństwa cybernetycznego i ochrony online, a Microsoft rzadko go aktualizuje. Ażeby Twój komputer był naprawdę bezpieczny, potrzebujesz ochrony, którą możesz tuzyskać jedynie z pomocą dedykowanego oprogramowania antywirusowego.

Istnieje kilka imponujących darmowych aplikacji antywirusowych – pamiętaj jednak, że żadna z tych bezpłatnych wersji nie zapewnia pełnej ochrony. Poleganie na bezpłatnej wersji płatnego produktu nie jest całkowicie bezpieczne.

Te darmowe wersje nie ograniczają się jedynie do specjalnych funkcji. W rzeczywistości wiele marek rezerwuje najwyższy poziom bezpieczeństwa dla płatnych użytkownikówMalwarebytes i TotalAV są jednymi z tych marek.

Przykładowo, zaawansowana ochrona przed oprogramowaniem ransomware jest często doskonałą funkcją antywirusową. Ransomware działa poprzez blokowanie komputera lub plików osobistych i żądając zapłaty za ich uwolnienie. Wystawianie się na tego rodzaju poważny atak jest ryzykowne, ale program antywirusowy klasy premium prawie zawsze zawiera ochronę przed ransomware.

Moja darmowa aplikacja antywirusowa dla systemu Windows nr 1, Panda Free Antivirus, jest szczególnie hojny dzięki bezpłatnym ofertom.

Jednak wersja premium któregokolwiek z tych produktów będzie oferować więcej funkcji bezpieczeństwa niż wszystkie wersje bezpłatne łącznie.

Jak oceniłem najlepsze bezpłatne oprogramowanie antywirusowe dla systemu Windows:

Podczas gdy wiele marek oferuje coś za darmo, istnieją ogromne różnice pod względem jakości i bezpieczeństwa. Większość tak zwanych „darmowych programów antywirusowych” okazuje się być skanerem antywirusowym — niektóre programy wykrywają złośliwe oprogramowanie za darmo, ale żądają zapłaty za ich usunięcie. Aby zdobyć miejsce w mojej pierwszej piątce, bezpłatne oprogramowanie antywirusowe Windows musi oferować:

 • Naprawdę darmową wersję. Marki zazwyczaj próbują nakłonić cię do pozostania z nimi, oferując bezpłatny okres próbny, a następnie płacąc za korzystanie z produktu. Sprawdziłem to, aby upewnić się, że każdy z tych programów był rzeczywiście bezpłatny, a nie tylko oferował „darmowy okres próbny”.
 • Żadnych niespodzianek. Nie toleruję niespodzianek, jeśli chodzi o bezpieczeństwo online. Każdy program antywirusowy robi to, co mówi, że robi i niczego nie ukrywa ani nie wprowadza w błąd w celu wpłacenia pieniędzy.
 • Silna ochrona. Mogę śmiało powiedzieć, że każdy z tych bezpłatnych programów antywirusowych zapewnia względnie wysoki poziom bezpieczeństwa dla Ciebie i Twoich urządzeń.
 • Doskonałe wyniki testu. Istnieją fałszywe programy antywirusowe, ale osobiście przetestowałem każdy z moich 5 najlepszych opcji pod kątem różnych kryteriów i czuję się w 100% bezpieczny, polecając je tobie. Ażeby uzyskać więcej informacji na temat testowania antywirusów, przejdź tutaj.
 • Dodatkowe funkcje. Nie uzyskasz najlepszego, co oferuje dana marka, nie płacąc za to. Jednak zwróciłem szczególną uwagę na marki, które oferują kilka dodatkowych funkcji bez dodatkowych kosztów.

Najlepsze marki, które się nie załapały:

Sporo czasu poświęciłem na kompilację i przeglądanie tej listy, aby zagwarantować, że oferuje zasoby wysokiej jakości. Możesz być zaskoczony, że niektóre z najlepszych marek antywirusowych nie znalazły się w pierwszej 5. Oto kilka z nich:

 • Avast/AVG. Chociaż Avast — i ich spółka zależna AVG — nadal oferuje szeroko stosowane bezpłatne oprogramowanie antywirusowe, niedawne kontrowersje dotyczące naruszania prywatności oznacza, że ​​nie będziemy już ich polecać na SafetyDetectives. Możesz przeczytać więcej o naszej decyzji tutaj.
 • ZoneAlarm. ZoneAlarm oferuje kuszącą bezpłatną zaporę ogniową i oprogramowanie antywirusowe jako osobne pliki do pobrania na ich stronie. Zapora ogniowa jest świetna — zabezpieczy Cię przed cyfrową ingerencją i ma mnóstwo ustawień dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Jednak ich oprogramowanie antywirusowe nie zrobiło na mnie większego wrażenia, pomijając znaczną ilość złośliwego oprogramowania w moich testach.
 • Norton. Szkoda, że ​​nie posiadają nawet „bezpłatnej wersji próbnej” swojego programu antywirusowego dla systemu Windows. Jednak jak powiedziałem wcześniej, Norton jest nadal jednym z najlepszych antywirusów na świecie do ochrony komputerów, więc jeśli szukasz ochrony premium, to Norton jest prawdopodobnie najlepszą opcją.

1. Panda Free Antivirus — Najlepszy ogólnie darmowy program antywirusowy dla systemu Windows

 Panda Free Antivirus — Najlepszy ogólnie darmowy program antywirusowy dla systemu Windows

 Panda Free Antivirus — Najlepszy ogólnie darmowy program antywirusowy dla systemu Windows

Panda Free Antivirus jest lekki, bezpieczny i łatwy w użyciu. Wszystko jest ułożone na pulpicie w atrakcyjny i intuicyjny sposób. Jest to idealne rozwiązanie dla początkujących, którzy nie chcą się przejmować wieloma zaawansowanymi ustawieniami — wystarczy go otworzyć i uruchomić.

Panda może być jedną z mniej znanych marek na tej liście, ale jej skaner antywirusowy uzyskał wyjątkowo dobre wyniki w moich testach, ze 100% wykrywalnością wirusów. Dołączona zapora ogniowa jest również dość potężna i blokuje więcej włamań niż jakikolwiek inny darmowy program antywirusowy, który testowałem, w tym zapora systemu Windows.

Bardzo podoba mi się, że Panda Free Antivirus zawiera wirtualną sieć prywatna (VPN). Zawsze polecam korzystanie z VPN, jeśli jesteś w publicznej sieci Wi-Fi — nie tylko wszystkie twoje dane są udostępniane administratorowi sieci, ale do niezabezpieczonych sieci Wi-Fi bardzo łatwo jest się włamać. Chociaż VPN Pandy jest bezpłatny, ma limit danych wynoszący 150 MB dziennie — jest dobry do przeglądania Internetu i wysyłania e-maili, ale praktycznie nie wystarczy danych do przesyłania strumieniowego lub udostępniania plików. Możesz uzyskać nieograniczoną ilość danych VPN w planie Panda Dome Premium.

Ogólnie rzecz biorąc, pod względem ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, Panda jest moim ulubionym bezpłatnym program antywirusowy w roku 2020.

Podsumowanie:

Panda Free Antivirus to potężny i łatwy w użyciu program antywirusowy, oferujący 100% darmową ochronę. Jest to jeden z najbardziej intuicyjnych programów antywirusowych — nie wymaga zaawansowanej konfiguracji. Jego VPN jest potężny, ale ograniczony do 150 MB dziennie. Jeśli chcesz mieć nieograniczony dostęp do VPN — i inne dodatki, takie jak menedżer haseł, kontrola rodzicielska i zaawansowane wykrywanie złośliwego oprogramowania — musisz go zaktualizować. W przeciwnym razie Panda oferuje świetny darmowy program antywirusowy dla systemu Windows.

Wypróbuj Panda Free teraz

2. Avira Free Antivirus — najlepszy dla bezpieczeństwa internetowego

Avira Free Antivirus — najlepszy dla bezpieczeństwa internetowego

Avira Free Antivirus — najlepszy dla bezpieczeństwa internetowego

Avira Free Antivirus nie tylko pozwala nam skorzystać z legendarnej niemieckiej technologii antywirusowej Avira, Zawiera także Avira Browser Safety — rozszerzenie dla przeglądarki Firefox i Chrome, które chroni przed złośliwymi stronami internetowymi i oszustwami typu phishing.

Silnik antywirusowy Aviry działa w chmurze, co oznacza, że ​​większość jego wykrywania i analizy szkodliwego oprogramowania właściwie nie zajmują miejsca na twoim komputerze. Ta technologia oparta na chmurze ma dwie główne zalety.

Po pierwsze, oznacza to, że Avira może zachować swoje metody w tajemnicy, walcząc ze złośliwym oprogramowaniem tylko na własnych serwerach. To stawia Avirę o krok przed hakerami przez cały czas, ponieważ hakerzy nie wiedzą tego, co wie Avira.

Po drugie, oznacza to, że Avira może utrzymać bardzo niski „wpływ” – wymaga bardzo mało zasobów systemowych. W rzeczywistości Avira ma jeden z najmniejszych i najlżejszych silników antywirusowych spośród wszystkich głównych marek antywirusowych.

Ponieważ Avira działa tak skutecznie, nawet wiele starszych komputerów z systemem Windows może uruchomić Avira Free Antivirus bez większego wpływu na wydajność. Jeśli Twój komputer jest czasem powolny i ślimaczy się podczas korzystania z aplikacji, Avira może być rozwiązaniem antywirusowym dla ciebie.

Podsumowanie:

Jeśli szukasz solidnej ochrony przed złośliwym oprogramowaniem i nie potrzebujesz wielu dodatkowych funkcji, to Avira Free Antivirus jest dobrym wyborem. Avira jest szczególnie lekka, więc nie ucierpi na tym wydajność twojego komputera. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do światowej klasy funkcji prywatności i bezpieczeństwa Avira na maksymalnie 5 urządzeniach, możesz skorzystać z tej 40% zniżki na Avira Prime.

Wybróbuj Avira Free teraz

3. Sophos Home Free — najlepszy za kontrolę rodzicielską

Sophos Home Free — najlepszy za kontrolę rodzicielską

Sophos Home Free — najlepszy za kontrolę rodzicielską

W sieci jest mnóstwo złych rzeczy, których nie może wykryć podstawowe oprogramowanie antywirusowe. Oprócz ochrony urządzeń i danych osobowych przed wirusami, Sophos Home Free to dobry darmowy program antywirusowy, który pomaga chronić dzieci przed częściami sieci, w których nie chcesz, aby były widoczne.

Sophos Home Free zawiera świetne funkcje kontroli rodzicielskiej – coś, co zwykle występuje tylko w pakietach zabezpieczeń internetowych premium, takich jak Norton 360 Deluxe. Kontrola rodzicielska pozwala nam monitorować sposób, w jaki nasze dzieci korzystają ze swoich urządzeń i określają witryny, do których mogą mieć dostęp.

Sophos Home Free zawiera także ochronę przed złośliwym oprogramowaniem w czasie rzeczywistym oraz rozszerzenie przeglądarki, które uniemożliwia odwiedzanie złośliwych stron.

Możesz zainstalować bezpłatną wersję Sophos na maksymalnie 3 urządzeniach. Jest to bardzo hojne jak na darmowy produkt, ale jeśli masz więcej urządzeń, musisz go zaktualizować — na szczęście 20% zniżki Sophos Home Premium dostępne jest tutajt.

Podsumowanie:

Sophos Home Free to przyjazna dla użytkownika, skuteczna aplikacja antywirusowa — i najlepszy darmowy program antywirusowy z kontrolą rodzicielską. Większe rodziny powinny rozważyć Sophos Home Premium, który pozwala na maksymalnie 10 użytkowników.

Wypróbuj Sophos za darmo

Kaspersky Security Cloud (Free) — najlepszy za dodatkowe funkcje

Kaspersky Security Cloud (Free) — najlepszy za dodatkowe funkcje

Kaspersky Security Cloud — Free to imponujący darmowy pakiet antywirusowy. Obejmuje on oparty na chmurze silnik skanowania w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, który przechwycił 100% zagrożeń, na które go wystawiłem podczas testów.

Security Cloud nie tylko skanuje w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, wykonuje czyszczenie systemu i korzysta z aktywnego skanowania, aby zapobiec zagrożeniom, ale zapewnia także pełną ochronę prywatności dzięki sieci VPN, menedżerowi haseł i skanowaniu dark webu.

VPN jest całkiem dobry — nie spowolnił bardzo mojego komputera i pozwolił mi odblokować przesyłanie strumieniowe z ograniczeniami geograficznymi na serwerach na całym świecie. Niestety istnieje dzienny limit 200 MB, ale to lepsze niż 150 MB dziennych danych w darmowej sieci VPN Pandy.

Limit menedżera haseł jest nieco gorszy — można zapisać tylko 15 oddzielnych loginów, co nie jest wystarczające dla większości użytkowników. Mimo to, jeśli masz 15 loginów, które mają najwyższy priorytet, menedżer haseł generuje i automatycznie wypełnia bardzo złożone hasła w celu zapewnienia dodatkowej warstwy bezpieczeństwa.

Skaner dark webu jest prosty, ale skuteczny. Po tym, jak podałem mu niezbędne dane logowania, regularnie sprawdzał bazę danych w Have i Been Pwned, aby sprawdzić, czy moje informacje są udostępniane w dark webie.

Podsumowanie:

Kaspersky Security Cloud — Free to potężny darmowy pakiet antywirusowy z kilkoma fajnymi dodatkowymi funkcjami. VPN i menedżer haseł działają naprawdę dobrze, ale limity ich użycia sprawiają, że są mniej przydatne niż samodzielne produkty. Jednak biorąc pod uwagę, że otrzymujesz pakiet antywirusowy za darmo wraz z tymi przydatnymi dodatkami, polecam skorzystać z Kaspersky’ego i dać temu darmowemu programowi szansę.

Wypróbuj Kaspersky Free teraz

Bitdefender Antivirus Free — najlepszy za darmową ochronę pod Windows

Bitdefender Antivirus Free — najlepszy za darmową ochronę pod Windows

Antivirus Free firmy Bitdefender jest doskonałym wyborem dla użytkowników szukających skanera antywirusowego, o którym nie muszą pamiętać po instalacji. Bitdefender jest zaprojektowany do działania w tle, z niezbędnymi powiadomieniami tylko w przypadku podejrzanej aktywności programów. Skanowanie, wykrywanie i usuwanie złośliwego oprogramowania odbywa się automatycznie, chyba że zdecydujesz się dostosować ustawienia.

Jeśli szukasz dodatkowych funkcji, takich jak menedżer haseł, kontrola rodzicielska, monitorowanie ciemnej sieci lub VPN, nie jest to odpowiedni produkt dla ciebie (potrzebujesz czegoś takiego jak Norton 360). Jednak w dalszym ciągu jest to naprawdę dobre oprogramowanie antywirusowe, a jego minimalistyczny design zapewni, że ​​w ogóle nie spowolni twojego komputera.

Jak widzieliśmy w naszej pełnej recenzji, skaner złośliwego oprogramowania Bitdefender jest jednym z najsilniejszych na rynku, a funkcja Advanced Protection obejmuje teraz wykrywanie oprogramowania ransomware — każde podejrzane zachowanie na twoim komputerze zostanie natychmiast zawieszone. Ten skaner jest naprawdę szybki — pliki złośliwego oprogramowania i procesy ransomware zostały przechwycone w kilka chwil po ich pobraniu lub rozpakowaniu.

Funkcje ochrony przed phishingiem i oszustwami są również całkiem dobre. Bitdefender oznaczył wszystkie najnowsze znane strony phishingowe i powiadomił mnie, gdy poproszono mnie o podanie prywatnych danych w 3 różnych podejrzanych formularzach internetowych.

Podsumowanie:

Bitdefender Free Antivirus nie zawiera tylu dodatkowych funkcji, co inne bezpłatne oprogramowanie antywirusowe na tej liście, ale jest jednym z najłatwiejszych w użyciu. Jeśli szukasz 100% wykrywalności złośliwego oprogramowania działającego w tle i zapewniającego bezpieczeństwo komputera i monitorującego przeglądanie, to Bitdefender jest dobrym wyborem.

Wypróbuj Bitdefender Free teraz

Antywirusy dla Windows — często zadawane pytania

❓Jaki jest haczyk z darmowymi antywirusami?

Nie ma czegoś takiego jak naprawdę darmowy program antywirusowy. Zawsze czymś „płacisz”. Większość firm antywirusowych oferuje wersje premium swoich aplikacji i ogranicza bezpłatną wersję tak, aby oferowała jedynie podstawową ochronę. Pozostawia to wiele dziur w obronie cyberbezpieczeństwa twojego komputera. Firma ma nadzieję, że zauważysz, że nie jesteś dobrze chroniony, i postara się skłonić Cię do przejścia na płatny plan, przez wysyłanie mnóstwa powiadomień i reklam.

Niektóre inne firmy antywirusowe sprzedają nawet dane bezpłatnych użytkowników dużym korporacjom w celach marketingowych.

Jeśli korzystasz z urządzenia tylko do prostego przeglądania Internetu lub edytowania tekstu, prawdopodobnie posiadasz darmowy antywirus. Jednak ogólnie, jeśli przechowujesz jakieś poufne informacje lub wprowadzasz je na swoim urządzeniu z systemem Windows, zawsze lepiej zainwestować w wysokiej jakości (niedrogi) antywirus premium niż zaufać bezpłatnemu antywirusowi.

🤔 Dlaczego powinienem skorzystać z darmowego antywirusa zamiast z Windows Defendera?

Windows Defender to świetny produkt dla podstawowych potrzeb. Dość dobrze wykrywa i chroni przed wirusami, a dołączona Zapora systemu Windows jest całkiem dobra. Jednak nie zapewnia ochrony przed innymi zagrożeniami cybernetycznymi, takimi jak ransomware lub phishing.

Wiele bezpłatnych antywirusów, takich jak Avira, nie tylko chroni przed tymi zagrożeniami, ale znajduje się w czołówce cyberbezpieczeństwa i wie, jak zapewnić ci lepsze bezpieczeństwo niż Windows Defender.

😈 Jakie są najbardziej powszechne typy wirusów, które atakują komputery z Windows?

Trojany to zwykle wirusy przeznaczone dla hakerów, którzy chcą zainfekować lub wykraść Twoje dane osobowe. Są to wirusy, które wyglądają jak inne pliki z rozszerzeniami, takimi jak .exe i .doc. Jednak po pobraniu, jeśli nie masz zainstalowanego programu antywirusowego na komputerze, uruchomisz poważnego wirusa, który mógłby zablokować twój komputer i potencjalnie wysłać wszystkie informacje do hakera. Dobry program antywirusowy powstrzyma Cię przed uruchomieniem tego typu wirusa na komputerze. Jeszcze lepszy program antywirusowy powstrzyma Cię przed pobraniem tego wirusa.

Jednocześnie, potencjalnie istnieją miliony nowych i niebezpiecznych zagrożeń dla systemu Windows, dlatego ważne jest, aby Twoja ochrona przed wirusami została zaktualizowana o najnowszą znaną bazę danych złośliwego oprogramowania.

🛡️️ Czy system Windows pozwoli mi zainstalować bezpłatny program antywirusowy?

Oczywiście! Naprawdę polecam wybrać Panda jako bezpieczny sposób na bezpłatną ochronę komputera.

Jednak jeśli szukasz zaawansowanej ochrony i wielu innych świetnych funkcji bezpieczeństwa cybernetycznego, sprawdź listę najlepszych produktów antywirusowych premium dostępnych na rynku.

Jeśli bezpieczeństwo komputera jest dla Ciebie ważne, sprawdź najlepsze antywirusy klasy Premium według SafetyDetectives dla systemu Windows (Zaktualizowane na 2020):

Source of Article