Top 5 apek antywirusowych (ZA DARMO) na iPad i iPhone w 2021

Top 5 apek antywirusowych (ZA DARMO) na iPad i iPhone w 2021

Masz mało czasu? Oto najlepszy program antywirusowy w 2021:

 • 🥇 Avira Mobile Security: zawiera monitor prywatności, ochronę przed kradzieżą, ograniczoną sieć VPN, bloker połączeń i optymalizator wydajności. Pobierz za darmo tutaj.

Oto coś, czego większość firm antywirusowych Ci nie powie — w systemie iOS skanowanie wirusów nie jest w rzeczywistości możliwe. Dzieje się tak, ponieważ iPhone’y i iPady używają zaawansowanego mechanizmu bezpieczeństwa zwanego „sandboxing”, który uniemożliwia aplikacjom dokonywanie zmian w innych aplikacjach, plikach lub procesach w systemie. Zasadniczo wirusy nie mogą infekować urządzeń z systemem iOS, ponieważ nie mogą nic zrobić na urządzeniu z systemem iOS.

Więc, kiedy większość ludzi mówiąc „antywirus dla iOS”, ma na myśli „zabezpieczenia internetowe dla iOS” — obejmujące szeroki zakres funkcji, które chronią iPhone’y i iPady. Ponieważ urządzenia iOS nie są w naturalny sposób chronione przed wieloma innymi zagrożeniami bezpieczeństwa, w tym:

 • Linkami phishingowymi.
 • Niebezpiecznymi publicznymi sieciami Wi-Fi.
 • Aplikacjami służącymi do kradzieży danych.
 • Elementami śledzącymi w przeglądarce.
 • Kradzieżą urządzenia.

Spędziłem dziesiątki godzin przekopując się przez aplikacje do wyłudzania danych, bezużyteczne bezpłatne aplikacje i fałszywe aplikacje zabezpieczające w App Store, szukając produktów, które mogłyby zapewnić przyzwoity poziom bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom iOS. Udało mi się znaleźć 5 bezpłatnych aplikacji zabezpieczających na iOS, które zapewniają solidną ochronę cyberbezpieczeństwa bez ukrytych opłat i podstępnych okresów próbnych.

Jednak nie ma ani jednej bezpłatnej aplikacji zabezpieczającej na iOS, która zawiera wszystkie funkcje zapewniające pełną ochronę iOS — jeśli rozumiesz, że Twoje dane i prywatność są warte więcej niż kilkanaście złotych miesięcznie, powinieneś spojrzeć na fantastyczną aplikację Norton na iOS.

Krótkie podsumowanie informacji dotyczących najlepszego oprogramowania antywirusowego w 2021:

Jak przeprowadziłem ocenę najlepszych bezpłatnych aplikacji antywirusowych na iOS:

Żadna bezpłatna aplikacja zabezpieczająca nie zapewni takiej ochrony, jaką uważam za niezbędną dla urządzenia z systemem iOS — ale niektóre aplikacje na tej liście są dość blisko. Oto, czego szukałem we wszystkich aplikacjach, które znalazły się wśród moich 5 najlepszych bezpłatnych aplikacjach na iOS:

 • 100% za darmo. Wszystkie polecane przeze mnie aplikacje oferują długoterminową funkcjonalność przy zerowych kosztach, a nie tylko bezpłatne wersje próbne. Jednak wszystkie te aplikacje oferują wersje premium, które są znacznie lepsze — a większość z nich jest dość tania (wiele z nich jest też dostępnych w bezpłatnej wersji próbnej).
 • Ochrona danych. Istnieje wiele bezpłatnych aplikacji, które służą wyłącznie do rejestrowania i sprzedawania danych użytkowników — nie ma zbyt wielu sposobów na zarabianie pieniędzy na bezpłatnych produktach! Jednak wszystkie bezpłatne aplikacje z tej listy chronią dane użytkowników, a niektóre z nich zawierają nawet dodatkowe narzędzia, które zapewniają, że poufne dane nie zostaną naruszone.
 • Łatwość użycia. Apple zapewnia już kilka świetnych funkcji bezpieczeństwa dla iOS, ale wiele z nich jest naprawdę trudnych do uzyskania. Jeśli kiedykolwiek próbowałeś skorzystać z narzędzia internetowego „Znajdź mój iPhone” firmy Apple, wiesz, że może to być prawdziwe wyzwanie. Narzędzia i aplikacje z tej listy zapewniają zwiększoną ochronę dzięki wygodnym, dobrze zaprojektowanym interfejsom użytkownika.
 • Wydajność. Wiele aplikacji antywirusowych zawiera błędy lub spowalnia urządzenie z systemem iOS. Przeanalizowałem wydajność i żywotność baterii mojego iPhone’a i iPada przed i po zainstalowaniu każdej aplikacji, upewniając się, że żadna z aplikacji nie spowalnia urządzeń ani nie wyczerpuje baterii.

Topowe marki, które sobie nie poradziły:

 • Norton. Nie chcę nikogo wprowadzać w błąd: Aplikacja Norton na iOS jest świetna, ale nie za darmo. Oferuje ochronę bezpieczeństwa Wi-Fi, ochronę sieci, VPN i monitorowanie Darknetu. Mimo niezbędnego wydatku, jeśli szukasz gwarantowanej ochrony, jest to najlepsza dostępna aplikacja antywirusowa na iOS.
 • Bitdefender. Płatna aplikacja mobilna Bitdefender jest przyzwoita, zapewnia dobrą ochronę sieci, skanowanie w zakresie naruszenia bezpieczeństwa danych i ograniczoną sieć VPN. Jednak Bitdefender nie oferuje bezpłatnej wersji swojej aplikacji na iOS.
 • Avast/AVG. Avast jest nadal jedną z pierwszych aplikacji zabezpieczających, która pojawia się w App Store, ale w najbliższym czasie nie otrzyma rekomendacji od SafetyDetectives. Avast jest właścicielem AVG, co do której pojawiły się niepokojące raporty na temat sprzedaży danych użytkowników wielkim korporacjom. Możesz przeczytać więcej o tym tutaj.

1.🥇 <a href="https://pl.safetydetectives.com/go/vendor/free-ios/191/?post_id=7778&alooma_btn_name=Affiliate+Link+-+575609" title="Avira" rel="nofollow noopener" target="_blank" data-btn-name="Affiliate Link - 575609" data-btn-indexed="1">Avira Free Mobile Security dla iOS</a> — Najlepsza darmowa aplikacja antywirusowa na iOS w 2021

Avira Free Mobile Security na iOS zapewnia więcej bezpłatnych funkcji niż jakakolwiek inna darmowa aplikacja na iOS — i wszystkie jej funkcje są przydatne, intuicyjne i zapewniają dodatkową warstwę ochrony dla iPhone’ów i iPadów. Jednak pamiętaj, że aplikacja Aviry nie obsługuje języka polskiego.

Jedną z rzeczy, które najbardziej lubię w aplikacji Avira na iOS, jest funkcja Privacy Manager, będąca profilem iOS do pobrania, który uniemożliwia Siri udostępnianie danych Apple — po zainstalowaniu ten profil uniemożliwia Siri rejestrowanie poleceń na serwerach Apple, co jest świetne jeśli próbujesz zminimalizować ilość danych osobowych, które duże firmy mogą zebrać od Ciebie.

Avira Mobile Security oferuje również mnóstwo dodatkowych funkcji bezpieczeństwa, w tym:

 • VPN (limit dzienny 100 MB).
 • Zabezpieczenie przed kradzieżą.
 • Skaner sieci domowej.
 • Analizator urządzeń.
 • Menedżer przechowywania zdjęć.
 • Kopia zapasowa kontaktów.

Jestem wielkim fanem VPN firmy Avira, która zapewnia szybki szyfrowany dostęp do Internetu z gwarancją braku logów — więc wiesz, że Avira nie czerpie korzyści z historii przeglądania. Jednak VPN ma dzienny limit 100 MB i umożliwia połączenie tylko z jedną lokalizacją serwera. Aktualizacja do  Avira Phantom VPN Pro zapewnia nieograniczone dane i różnorodne globalne lokalizacje serwera.

Avira Free Mobile Security na iOS to świetna bezpłatna aplikacja, ale większość użytkowników będzie chciała uaktualnić do płatnych planów oferowanych przez Avira. Możesz subskrybować Avira Security Pro na iOS (dodaje funkcję antyphishingową, blokowanie połączeń spamowych i monitorowanie naruszeń danych) i Prime Mobile (dodaje VPN bez ograniczeń i menedżer haseł premium). Istnieje również pakiet Avira Prime (obecnie  wyłączony), który zawiera wszystkie funkcje Aviry i obejmuje do 5 urządzeń, w tym iOS, macOS, Windows i Android.

Podsumowanie:

Szeroka gama funkcji Aviry sprawia, że jest to najlepsza darmowa aplikacja antywirusowa na iPhone’y i iPady. Funkcja Privacy Monitor umożliwia korzystanie z Siri bez rejestrowania interakcji przez Apple, a narzędzia antykradzieżowe, blokowanie połączeń i VPN (ograniczone do 100 MB/dzień) są doskonałe. Jeśli jednak szukasz ochrony sieci, VPN bez ograniczeń i bezpiecznego menedżera haseł, musisz uaktualnić do Avira Prime Mobile, która jest dostępna w ramach miesięcznej subskrypcji lub jako część większego pakietu antywirusowego Avira Prime.

Pobierz teraz bezpłatną aplikację Aviry na iOS

Przeczytaj pełną recenzję Avira tutaj >

2.🥈 TotalAV Mobile Security — Szeroki zakres bezpłatnych funkcji dla iOS

2.🥈 <a href="https://pl.safetydetectives.com/go/vendor/free-ios/318/?post_id=7778&alooma_btn_name=Affiliate+Link+-+575625" title="TotalAV" rel="nofollow noopener" target="_blank" data-btn-name="Affiliate Link - 575625" data-btn-indexed="1">TotalAV Mobile Security</a> — Szeroki zakres bezpłatnych funkcji dla iOS

TotalAV Mobile Security udostępnia większość swoich funkcji darmowym użytkownikom, w tym bezpieczną przeglądarkę internetową i skaner wycieku danych na żądanie. Bezpieczna przeglądarka TotalAV wykorzystuje DuckDuckGo, wyszukiwarkę nastawioną na prywatność, aby zapewnić użytkownikom dostęp do sieci bez śledzenia lub ukierunkowania przez reklamodawców (DuckDuckGo należy do naszych najlepszych wyborów jako najbardziej bezpieczna przegladarka w 2021). Aplikacja jest dostępna w 12 językach, w tym w języku polskim, co ułatwia użytkowanie.

TotalAV ma również funkcję skanowania włamań, która skanuje bazy danych włamań pod kątem zainfekowanych wiadomości e-mail — poczułem ulgę, widząc, że moje testowe konto Gmail jest nadal bezpieczne, ale nie byłem zaskoczony, gdy odkryłem, że moje konto Hotmail z 2005 roku było częścią wielu naruszeń danych w ciągu ostatnich kilku lat.

TotalAV zapewnia również kilka dodatkowych bezpłatnych funkcji, w tym:

 • Lokalizator urządzeń.
 • Czyszczenie zdjęć.
 • Manager baterii.
 • Bezpieczeństwo systemów.

Lokalizator urządzeń TotalAV to podstawowe narzędzie antykradzieżowe, które pozwala śledzić iPhone’a w przypadku jego zgubienia — nie jest tak dobre, jak narzędzia antykradzieżowe McAfee’s ale wykonuje swoje zadanie. Bardzo podoba mi się również funkcja czyszczenia zdjęć TotalAV, która usuwa zduplikowane zdjęcia i zrzuty ekranu z urządzenia i doceniam to, że bezpłatna aplikacja TotalAV na iOS zawiera również zabezpieczenia systemu, które ostrzegają o aktualizacjach iOS i zapobiegają wykorzystywaniu luk w systemie przez hakerów.

Aktualizacja do TotalAV Mobile Security Premium zapewnia ochronę przed phishingiem i VPN bez ograniczeń — podczas moich testów VPN TotalAV zapewniał szybkie i niezawodne połączenia z różnymi serwerami na całym świecie, a nawet był w stanie odblokować treści strumieniowe z ograniczeniami geograficznymi z Netflix. TotalAV Mobile Security Premium jest również częścią pakietów antywirusowych TotalAV, które pokrywają do 6 urządzeń we wszystkich systemach operacyjnych.

Podsumowanie:

TotalAV Mobile Security zapewnia wiele bezpłatnych funkcji, w tym bezpieczną przeglądarkę i skaner wycieku danych. Inne bezpłatne funkcje TotalAV są również całkiem dobre, w tym lokalizator urządzeń, czyszczenie duplikowanych zdjęć i menedżer baterii. Aktualizacja do TotalAV Mobile Security Premium zapewnia ochronę przed phishingiem i nieograniczone korzystanie z VPN. Wszystkie plany premium TotalAV objęte są 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Pobierz teraz bezpłatną aplikację TotalAV na iOS

Przeczytaj pełną recenzję TotalAV tutaj >

3.🥉 McAfee Mobile Security dla iOS — Najlepsza do ochrony przed kradzieżą iPhone’a

3.🥉 <a href="https://pl.safetydetectives.com/go/vendor/free-ios/203/?post_id=7778&alooma_btn_name=Affiliate+Link+-+575618" title="McAfee" rel="nofollow noopener" target="_blank" data-btn-name="Affiliate Link - 575618" data-btn-indexed="1">McAfee Mobile Security dla iOS</a> — Najlepsza do ochrony przed kradzieżą iPhone’a

McAfee Mobile Security dla iOS to prosta bezpłatna aplikacja (niedostępna w języku polskim), która oferuje doskonałe zabezpieczenia przed kradzieżą. Moją ulubioną funkcją jest zdalny alarm antykradzieżowy — wystarczy zalogować się do internetowego pulpitu McAfee, aby uruchomić bardzo głośny alarm, który stopniowo staje się coraz głośniejszy. W przeciwieństwie do raczej cichego wbudowanego alarmu Apple iOS, alarm McAfee dosłownie brzmi jak krzyk z nawiedzonego domu — bardzo trudno go zignorować!

Ochrona przed kradzieżą McAfee oferuje również zdalne śledzenie lokalizacji i wymazywanie danych, a także opcję wyświetlania automatycznej wiadomości. Wbudowana w iOS funkcja „Znajdź mój iPhone” nie jest tak łatwa w użyciu, jak McAfee, do której można łatwo uzyskać dostęp z internetowego pulpitu nawigacyjnego McAfee.

McAfee oferuje również:

 • Skaner Wi-Fi.
 • Magazyn multimediów.
 • Kopię zapasową kontaktów.
 • Skan bezpieczeństwa systemu.

Skaner Wi-Fi McAfee jest całkiem niezły — jest to skaner na żądanie, który powiadomi Cię, jeśli korzystasz z niebezpiecznej sieci Wi-Fi. Jednak funkcje magazynu multimediów i tworzenia kopii zapasowych kontaktów nie są zbyt przydatne, ponieważ system iOS oferuje już możliwość tworzenia „Tajnego albumu” chronionego kodem PIN dla multimediów, a także automatyczne tworzenie kopii zapasowych kontaktów w usłudze iCloud.

Płatna aplikacja zabezpieczająca na iOS firmy McAfee oferuje wiele zaawansowanych zabezpieczeń — McAfee Mobile Security Standard obejmuje również ochronę przed wyłudzaniem informacji w czasie rzeczywistym, a McAfee Mobile Security Plus dodaje doskonałą mobilną sieć VPN (VPN firmy McAfee uplasowała się blisko górnych pozycji naszego zestawienia najlepszych programów antywirusowych z VPN na 2021).

Możesz uzyskać płatne plany mobilne McAfee w ramach indywidualnej subskrypcji lub w pakiecie z 2-letnią subskrypcją McAfee Total Protection, która obejmuje do 10 urządzeń, w tym urządzenia z systemami iOS, Mac, Android i Windows.

Podsumowanie:

McAfee oferuje kilka przydatnych funkcji bezpieczeństwa, w tym doskonałe zdalne narzędzie antykradzieżowe. Uruchomienie alarmu McAfee powoduje, że urządzenie iOS emituje bardzo głośny, krzykliwy dźwięk, a śledzenie jego lokalizacji jest znacznie prostsze niż w przypadku narzędzia „Znajdź mój iPhone” firmy Apple. Jeśli szukasz zabezpieczeń internetowych, takich jak VPN i ochrona przed phishingiem, polecam większości użytkownikom zajrzeć do McAfee Mobile Security Standard lub Plus — w przypadku obu płatnych planów istnieje 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Pobierz teraz bezpłatną aplikację McAfee na iOS

Przeczytaj pełną recenzję McAfee tutaj >

4. Kaspersky Security Cloud Free dla iOS — Najlepsza darmowa sieć VPN i skanowanie pod kątem naruszeń bezpieczeństwa

4. <a href="https://pl.safetydetectives.com/go/vendor/free-ios/202/?post_id=7778&alooma_btn_name=Affiliate+Link+-+575631" title="Kaspersky" rel="nofollow noopener" target="_blank" data-btn-name="Affiliate Link - 575631" data-btn-indexed="1">Kaspersky Security Cloud Free dla iOS</a> — Najlepsza darmowa sieć VPN i skanowanie pod kątem naruszeń bezpieczeństwa

Kaspersky Security Cloud to minimalna, ale przyzwoita bezpłatna aplikacja zabezpieczająca iOS, z bezpieczną siecią VPN, niestety niedostępna w języku polskim. Dołączona sieć VPN zapewnia 300 MB danych dziennie (lepiej niż Avira) i obejmuje politykę braku logów, co oznacza, że nawet sam Kaspersky nie śledzi Twojej historii przeglądania.

Korzystając z VPN firmy Kaspersky, mogłem również przesyłać strumieniowo wysokiej jakości wideo bez spowolnienia, ale niestety bezpłatna wersja Kaspersky nie zawiera opcji wyboru serwera z jego globalnej sieci, więc utkniesz z automatycznym łączeniem z serwerem lokalnym. W przypadku tej opcji musisz dokonać aktualizacji.

Skanowanie pod kątem włamań przeprowadzane przez aplikację Kaspersky jest prawie identyczne, jak w przypadku skanera włamań TotalAV — po prostu wprowadź swój adres e-mail, a Kaspersky sprawdzi Twój e-mail w ogromnej bazie zhakowanych loginów.

Kaspersky zawiera również bezpłatną aplikację do zarządzania hasłami — aplikacja zapewnia wygodne automatyczne wypełnianie, generowanie haseł i 256-bitowe szyfrowanie AES dla danych logowania użytkowników, ale bezpłatna wersja jest ograniczona do 15 haseł, co nie jest zbyt dobrym zakresem.

Podobnie jak wszystkie pozostałe produkty, bezpłatna wersja aplikacji Kaspersky na iOS jest dość ograniczoną wersją planu premium. Użytkownicy premium uzyskują nieograniczone użytkowanie VPN z dostępem do globalnej sieci serwerów, a także ochronę przed phishingiem i nieograniczone przechowywanie haseł na komputerach i urządzeniach mobilnych. Ponadto Kaspersky oferuje doskonałą funkcję kontroli rodzicielskiej — to jedna z moich ulubionych aplikacji do kontroli rodzicielskiej na rynku.

Podsumowanie:

Bezpłatna aplikacja Kaspersky na iOS to w zasadzie VPN z monitorowaniem Darknetu i odrobiną zarządzania hasłami — to przyzwoita próbka pełnej oferty Kaspersky, a 300 MB codziennego dostępu do VPN jest całkiem dobre, o ile nie streamujesz wideo ani gier. Aktualizacja do ochrony premium zapewnia nieograniczone korzystanie z VPN, przechowywanie nielimitowanych ilości haseł, ochronę przed phishingiem i kontrolę rodzicielską — dostępna jest bezpłatna 30-dniowa wersja próbna Kaspersky Security Cloud Premium i Family.

Pobierz teraz bezpłatną aplikację Kaspersky na iOS

Przeczytaj pełną recenzję oprogramowania Kaspersky tutaj >

5. LookoutPersonal dla iOS — Dobre narzędzia do monitorowania naruszeń i antykradzieżowe

5. <a href="https://pl.safetydetectives.com/go/vendor/free-ios/1154/?post_id=7778&alooma_btn_name=Affiliate+Link+-+575636" title="Lookout Security" rel="nofollow noopener" target="_blank" data-btn-name="Affiliate Link - 575636" data-btn-indexed="1">LookoutPersonal dla iOS</a> — Dobre narzędzia do monitorowania naruszeń i antykradzieżowe

Lookout Personal dla iOS zapewnia skaner aktualizacji aplikacji, podstawowe monitorowanie wycieków danych i podstawowe narzędzia do lokalizacji zagubionych urządzeń dla bezpłatnych użytkowników. Narzędzie System Advisor firmy Lookout wyświetli powiadomienia, jeśli Twój system wymaga aktualizacji, co jest przydatne tylko wtedy, gdy zignorowałeś nadawane powiadomienia o aktualizacjach z systemu iOS. Interfejs użytkownika nie obsługuje języka polskiego, więc jeśli to jest dla Ciebie przeszkodą, lepiej będzie wybrać inną aplikację z naszej listy.

Jednak narzędzia Lookout Locate są całkiem dobre — jeśli zgubisz urządzenie, możesz wejść na stronę internetową i śledzić je na mapie, włączyć zdalny alarm, a nawet wyświetlić wiadomość na ekranie, aby pomóc dobrym samarytanom zwrócić Tobie urządzenie. Lookout zapisze nawet ostatnią lokalizację Twojego telefonu, zanim wyczerpie się bateria — co jest bardzo przydatną funkcją!

Ostatnią bezpłatną funkcją Lookout jest skaner wycieków danych działający na żądanie. Po prostu wprowadź swój adres e-mail, a Lookout poinformuje Cię, jeśli którekolwiek z Twoich danych logowania zostały naruszone w wyniku naruszenia bezpieczeństwa danych.

Bezpłatna ochrona iOS w Lookout jest przyzwoita, ale płatna aplikacja jest znacznie lepsza. Lookout Premium obejmuje ochronę przed phishingiem, skaner sieci Wi-Fi i aktualizacje w czasie rzeczywistym. Lookout oferuje również ochronę przed kradzieżą tożsamości dla użytkowników Premium Plus.

Podsumowanie:

Lookout Personal dla iOS zapewnia przyzwoitą ochronę przed utratą telefonu, skanowanie w przypadku naruszenia danych i powiadomienia o aktualizacjach iOS. Szczególnie podoba mi się funkcja zdalnego alarmu, która może odstraszyć złodziei i pomóc wykryć zgubione urządzenia iOS. Jednak naprawdę uważam, że użytkownicy, którzy lubią narzędzia bezpieczeństwa Lookout dla iOS, powinni zdecydować się na aktualizację do planu premium, która obejmuje ochronę przed phishingiem, skanowanie Wi-Fi, raporty o naruszeniu danych i narzędzia dotyczące kradzieży tożsamości.

Pobierz teraz bezpłatną aplikację Lookout na iOS


Antywirusy dla iOS — Często zadawane pytania

Czy naprawdę potrzebuję antywirusa dla mojego iPhone’a?

Apple ma rację, gdy mówi, że nie potrzebujesz programu antywirusowego na urządzenie z systemem iOS. I takie podejście jest również całkowicie błędne. „Antywirus” to niewłaściwe słowo, ponieważ te aplikacje tak naprawdę nie wykrywają wirusów. Ale wbudowane środki bezpieczeństwa Apple nie mogą chronić nas przed naszymi własnymi nawykami przeglądania. Phishing to ogromny problem, kradzież to ogromny problem, a przeglądanie niezabezpieczonych sieci to także ogromny problem.

Każdy, kto kiedykolwiek próbował skorzystać z niezgrabnych funkcji „Find My iPhone” firmy Apple, wie, że potrzebujesz szybszej, głośniejszej i bardziej wszechstronnej opcji, aby znaleźć zgubione urządzenie i odstraszyć złodziei.

Naprawdę nie ma powodu, aby nie instalować aplikacji antywirusowej, takiej jak Avira, TotalAV lub McAfee na swoim iPhone. Nasze iPhone’y są nie tylko cennymi zasobami, ale zawierają również niektóre z naszych najbardziej wrażliwych danych osobowych.

Czy aplikacje antywirusowe na iPhone’a będą działać na moim iPadzie?

W większości przypadków tak. Aplikacje antywirusowe na iOS, takie jak Avira, będą działać na większości urządzeń z iOS, w tym na iPadach. Mimo to powinieneś sprawdzić przy każdym produkcie, aby mieć pewność, że aplikacja zapewnia odpowiednią ochronę. Mogą istnieć pewne funkcje, które będą działać tylko na iPhone’ach.

Jakich funkcji antywirusowych potrzebuję, aby być chronionym?

Ponownie „antywirus” to dziwne słowo w odniesieniu do aplikacji zabezpieczających na iOS. Chociaż zagrożenie ze strony tradycyjnego wirusa jest niskie, istnieje wiele innych zagrożeń, które mogą zagrozić cyberbezpieczeństwu.

Norton 360 oferuje najlepszy zakres funkcji bezpieczeństwa, w tym ochronę przed phishingiem, ostrzeżenia o naruszeniu danych, narzędzia antykradzieżowe, ochronę przed spamem i połączeniami i nie tylko. Norton 360 nie jest darmowy, ale pobranie wysokiej jakości aplikacji zabezpieczającej iOS to jedyny sposób na uzyskanie wszystkich funkcji zabezpieczeń potrzebnych dla urządzenia z systemem iOS.

Użytkownicy, którzy szukają bezpłatnej aplikacji zabezpieczającej, powinni zajrzeć do bezpłatnej aplikacji Aviry na iOS. Ma wiele różnych funkcji, ale z powodu ograniczonej sieci VPN i braku ochrony przed phishingiem zalecam większości użytkownikom uaktualnienie do Avira Prime Mobile.

Jeśli naprawdę zależy Ci na bezpieczeństwie iPhone’a, wypróbuj najlepsze według SafetyDetectives aplikacje antywirusowe premium na iOS w 2021:

Source of Article