10 תוכנות האנטי-ספייוור הטובות ביותר ב-2021

10 תוכנות האנטי-ספייוור הטובות ביותר ב-2021

קצרים בזמן? זוהי תוכנת האנטי-ספייוור הטובה ביותר ל-2021:

לאחר שבדקתי  62  מנועי אנטי-ספייוור שונים, מצאתי רק קומץ מוצרים שהצליחו לזהות ולהסיר כל פיסת ספייוור ממכשירי הבדיקה שלי.

התוכנות האלה דאגו לעדכון רציף של מאגרי מאלוורים (והשתמשו לשם כך בסמפלי הספייוור העדכניים ביותר שישנם) ושיטות איתור והסרה מתקדמות (כמו ניתוח התנהגות וסנדבוקסינג). הבחירות המובילות שלי כוללות גם סריקת מאלוור וספייוור בזמן אמת, הגנה מפני פישינג/אתרים חשודים, וכלים נלווים דוגמת הגנה על מיקרופון ומצלמת רשת.

בבדיקותי גיליתי כי חבילות אנטי-וירוס פרימיום מספקות את מיטב כלי האיתור, ההסרה וההגנה מול כל האיומים הקיימים, לרבות ספייוורים, ומצאתי מספר אמצעים ייעודיים שהצליחו לאתר ספייוורים במכשיר שלי ולהסיר אותם ממנו. עם זאת, חשוב לציין כי מדובר כלים פשוטים שלא יכולים להוות תחליף לאנטי-וירוס, וכי יש להשתמש בהם רק כהשלמה לתוכנת אנטי-וירוס קיימת.

 חליפות האנטי-וירוס המלאות הטובות ביותר שמגיעות עם יכולות אנטי-ספייוור:

כלי אנטי-ספייוור ייעודיים:


10 תוכנות האנטי-ספייוור המומלצות ל-2021 – לאחר סקירה והשוואה

חילקתי את הרשימה לשני מדורים:

 • תוכנת אנטי-וירוס הכוללת יכולות אנטי-ספייוור. מאתרת/מסירה ספייוורים ומנעד רחב של איומי סייברסקיוריטי אחרים. במקרה שאין לכם תוכנת אנטי-וירוס/מאלוור מותקנת כרגע, הניחו ידכם על אחת מאלה.
 • תוכנת אנטי-ספייוור ייעודית. מספקת אבטחה מול ספייוורים – ולא הרבה מעבר לכך. השיגו אחת מאלה אם אתם כבר מחזיקים תוכנת אנטי-וירוס אבל מחפשים הגנות נוספות נגד ספייוורים ספציפית.

חליפת האנטי-וירוס המלאה הטובה ביותר הכוללת הגנה מפני ספייוורים

🥇 1.Norton — הגנת האנטי-ספייוור הטובה ביותר סך הכל ב-2021

🥇 1.<a href="https://he.safetydetectives.com/go/vendor/210/?post_id=9369&alooma_btn_name=Affiliate+Link+-+622124" title="Norton" rel="nofollow noopener" target="_blank" data-btn-name="Affiliate Link - 622124" data-btn-indexed="1">Norton</a> — הגנת האנטי-ספייוור הטובה ביותר סך הכל ב-2021

מנוע האנטי-מאלוור של Norton עושה שימוש ב-ML לצורך 100% איתור איומים, כולל ספייוורים שרוב מנועי האנטי-וירוס האחרים לא מסוגלים לאתר. במהלך הבדיקות שערכתי, התוכנה איתרה את כל סמפלי הספייוור שמיקמתי על ה-VM שלי והביאה להסרתם. כמו כן, לאחר הפעלת ההגנה בזמן אמת, היתה לי אפשרות להוריד חתיכת ספייוור בודדת למכשירי.

לצד יכולות אנטי-ספייוור מצוינות, Norton 360 מגיעה עם טונות של מאפיינים נלווים שבכוחם להגן על הנתונים האישיים שלכם אונליין. בין אלה ישנם:

 • חומת אש חכמה
 • ניטור דארק ווב
 • סריקת סוחרי נתונים
 • מנהל סיסמאות
 • VPN מאובטח
 • הגנה על מצלמת רשת (בווינדוס בלבד)

מאפיין ניטור הדארק ווב של התוכנה עושה שימוש בגורמים אנושיים עם גישה לפורומים ברשת כדי לספק עדכונים חיים וסיוע במקרה של דליפת נתונים. באותה רוח, מאפיין ניטור הפרטיות שלה סורק כמעט 30 סוחרי מידע שונים במטרה למנוע ממי שעוסק בתיווך נתונים אישיים לעשות רווחים מזהות משתמש.

מעבר לאלה, אני אישית מאוד אוהב את מאפיין ההגנה על מצלמות הרשת, המונע ממהאקרים לרגל אחריכם ישירות — הגנות הווב של Norton מצורפות  לכל תוכניות ה-360 שלה, ומגיעות בדרגות תמחור שונות הזמינות למי שמעוניין לאבטח מכשירים מרובים ומחפש מאפייני אקסטרה כמו בקרת הורים והגנה מפני גניבת זהות (ארה”ב בלבד).

השורה התחתונה:

Norton מציגה את יכולות האנטי-ספייוור הטובות ביותר בהשוואה לכל כלי אחר בשוק —  כך למשל, מלבד שיעורי איתור והסרה של 100%, ההגנה בזמן אמת שלה חסמה מיידית את כל סמפלי הספייוור שניסיתי להפעיל במהלך הבדיקה. כמו כן, יש כאן מאפייני פרטיות נלווים דוגמת ניטור דארק ווב, סריקת סוחרי נתונים, והגנה על מצלמות רשת, ומשתמשים בארה”ב יכולים לקבל גישה גם למאפיין ההגנה מפני גניבות זהות, LifeLock, המעניק אקסטרה הגנה מול ספייוורים. מעבר לכל אלה כדאי לציין, כי כל חבילות התוכנה מגיעות עם ערובה בת 60 יום להחזר כספי.

הורידו את Norton עכשיו

קראו את הביקורת המלאה על Norton כאן >

🥈2. McAfee Total Protection — הגנת פרטיות מבוססת רשת ומתקדמת

🥈2. <a href="https://he.safetydetectives.com/go/vendor/203/?post_id=9369&alooma_btn_name=Affiliate+Link+-+622129" title="McAfee" rel="nofollow noopener" target="_blank" data-btn-name="Affiliate Link - 622129" data-btn-indexed="1">McAfee Total Protection</a> — הגנת פרטיות מבוססת רשת ומתקדמת

McAfee Total Protection מציעה שיעורי איתור/הסרת ספייוור מצוינים לצד מגוון של כלי אבטחה שימושיים. בבדיקות שערכתי, התוכנה הסירה ממש כל קובץ ספייוור מסרגל הכלים של המחשב והדפדפן שלי — ואפילו זיהתה אפליקציות ספייוור ותוספי דפדפן בטלפון האנדרואיד שאני מחזיק (באמצעות האפליקציה לנייד).

McAfee כוללת גם מבחר טוב של מאפייני אבטחה השומרים על המשתמש מול ספייוורים וסוגים אחרים של מאלוורים מבוססי פרטיות, לרבות:

 • סריקת רשתות Wi-Fi
 • הגנה מפני פישינג
 • VPN
 • ניטור דארק ווב
 • ה-VPN במקרה זה הוא אחד מקבצי האנטי-וירוס VPN הטובים בשוק נכון להיום —  שירותי VPN מעניקים למשתמש שכבת אנונימיות נוספת בעת גלישה ומסייעים לו להתגבר על מעקבים ממשלתיים ועל ניסיונות חניקה מצד ספק האינטרנט. מעבר לכך, תוסף הדפדפן גם הוא די טוב, בעיקר לאור העובדה שהוא מתייג בבירור דפי אינטרנט חשודים שיכולים להיות אתרי פישינג או גורמים זדוניים אחרים.

חבילת McAfee Total Protection מספקת מגוון עצום של מאפייני אבטחה עבור 1-10 משתמשים, ונכון לעכשיו ניתן להשיג אותה עם הנחה במסגרת מנוי רב שנתי.

השורה התחתונה:

McAfee מציעה סריקת אנטי-ספייוור מצוינת המון כלי אבטחה מעולים. אני אישית אוהב במיוחד את ה-VPN שלה, הנחשב לאחד הטובים מבין אלה שמגיעים עם תוכנות אנטי-וירוס, ואת תוסף הדפדפן, המספק למשתמש התראה לפני כניסה לאתרי פישינג או לאתרים זדוניים. לבסוף, כל אחת מחבילות המנוי שהתוכנה מציעה כוללת ערובה של 30 יום להחזר כספי.

הורידו את McAfee עכשיו

קראו את הביקורת המלאה על McAfee כאן >

🥉3. Bitdefender Total Security — איתור ספייוור טוב עם הגנה על פעולות בנקאיות

🥉3. <a href="https://he.safetydetectives.com/go/vendor/192/?post_id=9369&alooma_btn_name=Affiliate+Link+-+622134" title="Bitdefender" rel="nofollow noopener" target="_blank" data-btn-name="Affiliate Link - 622134" data-btn-indexed="1">Bitdefender Total Security</a> — איתור ספייוור טוב עם הגנה על פעולות בנקאיות

הסורק מבוסס הענן של Bitdefender מאתר את כל סוגי הספייוורים ומסיר אותם לחלוטין, כל זאת מבלי לגרום להאטת מערכת כזו או אחרת. כשבדקתי את התוכנה, היא הביאה לסילוק כל הספייוורים מהמחשב שלי, לרבות הספייוורים נסתרים שהגיעו כמקשה אחת יחד עם תוכניות לגיטימיות שהורדתי מ-Pirate Bay. כך או אחרת, בניגוד לתוכנות אנטי-וירוס אחרות, שגורמות להאטת מערכת במהלך סריקות, כאן הכל פועל בענן והסריקה המלאה שביצעתי כלל לא השפיעה על תפקוד המחשב שלי.

היא אף כוללת סט טוב של מאפיינים נלווים, ובהם:

 • חומת אש
 • דפדפן מאובטח (Safepay)
 • הגנה על מצלמת רשת
 • הגנה על מיקרופון
 • VPN (במסגרת הרשמה נפרדת בלבד)

אני מאוד מאוד אוהב את הדפדפן המאובטח של התוכנה, Safepay. מדובר בחלון דפדפן לקריאה בלבד הנמצא כל כולו בתוך סנדבוקס ונועד לביצוע עסקאות מקוונות — ספייוורים אינם יכולים לפקח על הטראפיק שלו, לאסוף ממנו מידע באמצעות צילום מסך או להדביק את סרגל הכלים או את מנועי החיפוש שלו. אם אתם נכנסים בקביעות לאתרי בנקאות או אפילו לאתרי תשלומים כמו פייפאל, Safepay הוא בגדר כלי חיוני עבורכם.

חבילת Total Security מספקת את כל המאפיינים היעודיים של Bitdefender לווינדוס, iOS ,macO ואנדרואיד. משתמשים שזקוקים להגנת PC בלבד יכולים ללכת על Antivirus Plus או על Internet Security, המציעות כיסוי דומה עבור מחשב אחד או שלושה, בהתאמה.

השורה התחתונה:

מנוע הסריקה המתקדם מבוסס הענן של Bitdefender מזהה ומסיר ספייוורים במהירות. התוכנה בקושי האטה את המערכת שלי במהלך סריקות שביצעתי, ומאפייני האבטחה הנוספים שלה הוכיחו את עצמם כטובים מאוד; אני למשל מאוד אוהב את דפדפן ה-Safepay, המאבטח את כל סוגי העסקאות המקוונות. חוץ מאלה, פרט חיובי הוא הערובה הכלולה בכל אחת מתוכניות Bitdefender ומבטיחה החזר כספי בטווח של 30 יום.

הורידו את Bitdefender עכשיו

קראו את הביקורת המלאה על Bitdefender כאן >

4. Avira Free Antivirus — ההגנה הטובה ביותר מפני ספייוורים

4. <a href="https://he.safetydetectives.com/go/vendor/free/191/?post_id=9369&alooma_btn_name=Affiliate+Link+-+622141" title="Avira" rel="nofollow noopener" target="_blank" data-btn-name="Affiliate Link - 622141" data-btn-indexed="1">Avira Free Antivirus</a> — ההגנה הטובה ביותר מפני ספייוורים

Avira מספקת הגנת אנטי-ספייוור טובה יותר בהשוואה לחבילות אנטי-וירוס מסוימות בתשלום — ויש בה גם כמה מאפיינים נלווים ממש לא רעים.

התוכנה מגיעה יחד עם מגן PUA (אפליקציה לא רצויה בפוטנציה), מאפיין שתוכנן במיוחד לצורך טיפול באפליקציות ריגול שמתלוות לתוכנות לגיטימיות.

בזמן האחרון, אחד הקולגות שלי סיפר לי שיצא לו להוריד בטעות מספר אדוורים וספייוורים יחד עם GIMP, המיועדת ליצירת מניפולציות תמונה. מכאן, לצורך הבדיקות הורדתי מ-SourceForge גם את התוכנה הזו ו-Avira ממקומה סימנה עבורי את כל קבצי הספייוור ‘exe’ שהגיעו יחד עם ההורדה.

Avira Free Antivirus כוללת גם תוסף דפדפן ייעודי להגנה על פרטיות המשתמש, מנהל סיסמאות מאובטח, ו-VPN חינמי (מוגבל ל-200 מגה-בייט ביום).

משתמשים שמעוניינים ב-VPN ללא הגבלת נתונים ובכלי כוונון מערכת מתקדמים או במנהל סיסמאות עם בקרת אבטחה טובה וניטור דארק ווב, צריכים לשדרג  ל-Avira Prime, המספקת כיסוי למכשירים מרובים לצד כמה אפליקציות מצוינות לנייד.

השורה התחתונה:

Avira מציעה את ההגנה החינמית המוצלחת ביותר שישנה נגד ספייוורים, ויש בה מספר אמצעים למדי לאבטחת פרטיות, לרבות מגן PUA מובנה שמזהה ספייוורים ואדוורים המגיעים עם תוכנות אחרות. כמו כן, האופציה שהיא מציעה ללא תשלום היא חבילת האנטי-וירוס הטובה ביותר מבין כל המתחרות החינמיות בשוק. עם זאת, סביר כי משתמשים שמחפשים כיסוי רב-התקני, כלי כוונון מערכת מתקדמים ו-VPN ללא מגבלות נתונים, ירצו לשדרג ל-Avira Prime הכוללת גם ערובה של 30 יום להחזר כספי.

הורידו את Avira עכשיו

קראו את הביקורת המלאה על Avira כאן >

5. TotalAV — הגנה טובה מפני ספייוורים למתחילים

5. <a href="https://he.safetydetectives.com/go/vendor/318/?post_id=9369&alooma_btn_name=Affiliate+Link+-+622147" title="TotalAV" rel="nofollow noopener" target="_blank" data-btn-name="Affiliate Link - 622147" data-btn-indexed="1">TotalAV</a> — הגנה טובה מפני ספייוורים למתחילים

תוכנת TotalAV קלה מאוד לשימוש ומגיעה עם סורק אנטי-וירוס טוב ומגוון הגון של מאפייני אבטחה. היא עושה שימוש בגרסת ווייטליסט של מנוע האנטי-מאלוור המצוין מבית Avira, הכולל את מאפיין ה- PUA Shield של החברה. בבדיקות שלי, התוכנה הצליחה לזהות 99% מהספייוורים במערכת שלי ובהם תוספי דפדפן כמו CoolWebSearch ואפילו רוטקיטים/ספייוורים כמו Look2Me.

מי שמחפש חבילת אבטחת אינטרנט לא מסובכת שניתן להתקין ופשוט לשכוח ממנה, יעריך מאוד את הממשק הפשוט של TotalAV. לאחר שרכשתי את התוכנה והורדתי אותה למכשיר, היא קבעה אוטומטית סריקת מערכת והפעילה הגנה בזמן אמת. בהמשך, אני מצדי הצלחתי להיכנס לכל המאפיינים (כולל ה-VPN, כלי אופטימיזציית המערכת ומנהל הסיסמאות) ולהתאים אותם בכמה לחיצות בלבד על אפליקציית שולחן העבודה.

חבילת TotalAV Antivirus Pro מספקת סריקת מאלוורים וכוונון מערכת לעד 3 מכשירים, TotalAV Internet מוסיפה על כך VPN וכיסוי לעד 5 מכשירים  ואילו TotalAV Total Security מוסיפה חוסם פרסומות, מנהל סיסמאות וכיסוי לעד 6 מכשירים.

השורה התחתונה:

TotalAV מציעה הגנה טובה מפני ספייוורים, מגוון של מאפיינים נלווים, וממשק משתמש אטרקטיבי. משתמשים שמעוניינים להגן על המערכות שלהם מול ספייוורים ומאלוורים מבלי להתמודד עם ממשק מבלבל יאהבו את פשטות התוכנה, וכל אחד ודאי יאהב את העובדה שכל החבילות שהיא מציעה כוללות ערובה להחזר כספי שתוקפה 30 יום.

הורידו את TotalAV עכשיו

קראו את הביקורת המלאה על TotalAV כאן >

6. BullGuard — תוכנת האנטי-ספייוור הטובה ביותר עבור גיימרים

6. <a href="https://he.safetydetectives.com/go/vendor/663/?post_id=9369&alooma_btn_name=Affiliate+Link+-+622154" title="BullGuard" rel="nofollow noopener" target="_blank" data-btn-name="Affiliate Link - 622154" data-btn-indexed="1">BullGuard</a> — תוכנת האנטי-ספייוור הטובה ביותר עבור גיימרים

סורק האנטי-וירוס של BullGuard עושה עבודה טובה מאוד בזיהוי ספייוורים. לצורך הבדיקה שלי, הורדתי למעלה מאלף סמפלים של מאלוור, כולל אדוורים וספייוורים כמו Red Shell, אפליקציית הריגול הידועה לשמצה שמשמשת לעתים קרובות לאיסוף מטא דאטה של גיימרים עבור תאגידים גדולים. מה שכן, בעוד שהתוכנה זיהתה 100% מקבצי הספייוור שלי, כולל Red Shell, היא החמיצה כמה קבצי מאלוור ש-McAfee, Norton ו-Bitdefender תפסו. עם זאת, חשוב לציין כי סורק האנטי-מאלוור שלה הוא עדיין אחד הטובים שישנם.

BullGuard אף כוללת כמה מאפיינים יעילים מאוד, למשל:

 • מאיץ משחקים
 • סורק רשת ביתית
 • דפדפן מאובטח
 • הגנה מפני גניבת זהות

מאיץ המשחקים מקצה מחדש תהליכים פעילים לצורך שיפור ביצועי המחשב בזמן משחק. כשבדקתי אותה, התוכנה הצליחה להגדיל את קצב המסגרת שלי בזמן ששיחקתי ב-Destiny 2, ובין כה וכה בלטה בתור פתרון האנטי-וירוס הטוב ביותר לגיימינג בהשוואה למוצרי אבטחת ווב אחרים.

כל חבילות BullGuard כוללות את סורק האנטי-מאלוור/ספייוור ואת מאיץ המשחקים. יחד עם זאת, כדאי לציין כי משתמשים שמבצעים שדרוג ל-BullGuard Premium Protection זוכים לכיסוי של עד 10 מכשירים בתוספת הגנות מפני גניבת זהות (הזמינות בארה”ב, בקנדה ובחלק גדול ממערב אירופה).

השורה התחתונה:

סורק האנטי-מאלוור של BullGuard תפס את רוב קבצי הספייוור שהצבתי בפניו במסגרת הבדיקות – לרבות אפליקציית הריגול של Red Shell – אבל החמיץ כמה קבצים מסובכים שנתפסו על ידי תוכנות האנטי-וירוס האחרות ברשימה. חוץ מהסורק, התוכנה כוללת מאיץ מצוין לשיפור ביצועי משחק ומאפיין הגנה מפני גניבות זהות עבור משתמשים בארה”ב, בקנדה ובחלקים מסוימים באירופה. כל חבילות BullGuard מגיעות עם ערובה להחזר כספי שאורכה 30 יום.

הורידו את BullGuard עכשיו

קראו את הביקורת המלאה על BullGuard כאן >

7. Adaware Antivirus Total — הגנה טובה מפני ספייוורים עם כלים לאבטחת קבצים

7. <a href="https://he.safetydetectives.com/go/vendor/391/?post_id=9369&alooma_btn_name=Affiliate+Link+-+622158" title="Adaware" rel="nofollow noopener" target="_blank" data-btn-name="Affiliate Link - 622158" data-btn-indexed="1">Adaware Antivirus Total</a> — הגנה טובה מפני ספייוורים עם כלים לאבטחת קבצים

Adaware, בעבר תוכנה די פשוטה לחסימת פרסומות, גדלה זה מכבר והפכה לאנטי-וירוס הגון המציע הגנות מפני ספייוורים, תוכנות כופר ואיומים מקוונים אחרים. הסורק שלה הפגין ביצועים טובים בבדיקות הספייוור שערכתי וזיהה את רוב קבצי הבדיקה שמיקמתי במחשב האישי שלי. עם זאת, בבדיקות המאלוור הכלליות שלי נרשמו ביצועים טובים פחות והתוכנה כשלה בתפיסתם של קבצי כופר וקריפטוג׳קר מתקדמים רבים שהמותגים האחרים ברשימה זיהו בהצלחה.

Adaware מספקת מגוון של מאפיינים נלווים. הנעילה הדיגיטלית שלה טובה למדי ויכולה לבצע הצפנות, להגן על סיסמאות ולמחוק קבצים רגישים לצמיתות. עם זאת, המאפיינים האחרים, למשל אבטחת ווב ובקרת הורים, אינם טובים כמו אלה שמוצעים בחבילות אנטי-וירוס יוקרתיות כמו Norton ו-Avira.

Adaware Antivirus Free כוללת הגנה בזמן אמת מפני מאלוורים,

ו-Adaware Antivirus Pro מוסיפה על כך מאפיינים כמו חומת אש, הגנות מפני פישינג, ובקרת הורים. Antivirus Total, החבילה בדרגה הגבוהה ביותר, מוסיפה מאפייני כוונון מערכת וחסימת טראקרים.

השורה התחתונה:

Adaware היא תוכנת אנטי-ספייוור טובה הכוללת גם כלי הצפנה והגנה על קבצים. יש בה מאפיינים כמו חומת אש, הגנות רשת ובקרת הורים, אם כי אלה נופלים ממה שמציעים מותגים כמו Avira ,Norton או Bitdefender. אם אתם סקרנים, כדאי שתדעו שניתן להוריד את Antivirus Free ולהחליט על שדרוג לאחת החבילות בתשלום בשלב מאוחר יותר.

הורידו את Adaware עכשיו


תוכנות האנטי-ספייוור הייעודיות הטובות ביותר

8. SUPERAntiSpyware — מומלצת בזכות הגנה נלווית מפני ספייוורים

8. <a href="https://www.superantispyware.com/" rel="nofollow noopener" target="_blank" data-btn-name="Affiliate Link">SUPERAntiSpyware</a> — מומלצת בזכות הגנה נלווית מפני ספייוורים

SUPERAntiSpyware היא תוכנת אנטי-ספייוור מצוינת שחרף פרסומה כאמצעי להגנה מפני ריגול, מציעה גם הגנות ראויות מפני סוגי מאלוור אחרים, כולל אדוורים, סוסים טרויאניים, רוטקיטים ותוכנות כופר. בעוד ש- על אף העובדה שאין לה יכולת להתחרות מול McAfee, Norton  או Bitdefender בזיהוי וירוסים, היא הצליחה לזהות את מרבית הספייוורים שמיקמתי בדפדפן ובמחשב השולחני שלי לצורך בדיקתה.

הכלי אמנם נעדר אנטי-פישינג או מאפיינים נלווים יעילים כמו VPN, בקרת הורים ואבטחת ניידים, אבל יש בו דברים אחרים. בין אלה ניתן למצוא:

 • מנוע איתור מבוסס AI
 • חסימת איומים בזמן אמת
 • עדכונים אוטומטיים
 • התראות דוא״ל

כמו כן, דעו כי SUPERAntiSpyware נועדה להשלים את הגדרת האנטי-וירוס הקיימת שלכם. מדובר באפשרות מצוינת עבור אלו מכם שכבר מצאו תוכנת אנטי-וירוס טובה ומעוניינים כעת להוסיף הגנה מפני ספייוורים.

מעבר לכל, התוכנה מספקת גם גרסה חינמית וגם גרסה בתשלום. הראשונה מאפשרת ביצוע סריקות לפי דרישה בלבד והשניה, SUPERAntiSpyware Pro, מספקת מעקב רציף אחר המכשיר שלכם לצורך גילוי זיהומי ספייוור, כמו גם עדכונים אוטומטיים.

השורה התחתונה:

SUPERAntiSpyware היא כלי אנטי-ספייוור מעולה המציע מאפייני הגנה טובים מפני ספייוורים, אדוורים ותוכנות כופר. אמנם לא ניתן לצפות ממנה לעשות את כל מה שתוכנת אנטי-וירוס יכולה לעשות, אבל אם אתם מחפשים אנטי-ספייוור להשלמת אנטי-וירוס, תנוח דעתכם – מדובר באופציה די טובה.

עכשיו SUPERAntiSpyware הורידו את

9. SpywareBlaster — מומלצת בזכות הגנת גלישה

9. <a href="https://www.brightfort.com/spywareblaster.html" rel="nofollow noopener" target="_blank" data-btn-name="Affiliate Link">SpywareBlaster</a> — מומלצת בזכות הגנת גלישה

SpywareBlaster היא אפליקציית אנטי-ספייוור טובה לדפדפנים המתמחה בחסימת מאלוורים פעילים של ActiveX .ActiveX הוא כלי המספק תוכן אתרים אינטראקטיבי, וכלי הבקרה שלו עשויים להיות שימושיים — הם מאפשרים הפעלת מדיה ומילוי טפסים באתרים. עם זאת, יש לציין שהאקרים יכולים להשתמש באחרונים כדי להיכנס למערכת של המשתמש, להתקין קילוגרים על מכשירו, לגנוב את הקבצים הפרטיים שלו ולקבל גישה גם למצלמת האינטרנט המותקנת על המכשיר.

התוכנה מציעה גרסאות בחינם ובתשלום. האפשרות בתשלום, SpywareBlaster Autoupdate, מספקת עדכון אוטומטי, כיסוי למשתמשים מרובים ותמיכה טכנית.

SpywareBlaster לא מבצעת סריקות כפי שעושה תוכנת אנטי-וירוס – אלא רק חוסמת את הדרך בפני איומים נכנסים. היא מהווה אפשרות משתלמת למדי עבור משתמשים שמעוניינים להדק את אבטחת הדפדפן שלהם, אבל יש להשתמש בה רק יחד עם תוכנת אנטי-וירוס טובה כמו Norton או McAfee.

השורה התחתונה:

SpywareBlaster חוסמת ספייוורים שחוטפים מחשבים באמצעות תכני אתר ActiveX, אבל חשוב לציין כי היא לא מהווה תחליף לתוכנת אנטי-וירוס — או אפילו לאפליקציות ייעודיות אחרות להגנה מפני ספייוורים. משמעות הדבר היא, שבעת שימוש בה יש להכניס למשוואה פתרון אנטי-וירוס נלווה כמו זה של Norton, שביכולתו להגן על המשתמש מפני מאלוורים שלא קשורים לריגול.

עכשיו SpywareBlaster הורידו את

10. Spybot – Search and Destroy — מומלצת עבור משתמשים מתקדמים

10. <a href="https://www.safer-networking.org/" rel="nofollow noopener" target="_blank" data-btn-name="Affiliate Link">Spybot – <i>Search and Destroy</i></a> — מומלצת עבור משתמשים מתקדמים

Spybot – Search and Destroy משתמשת בסריקה פעילה כדי למנוע מספייוורים ומסוגי מאלוור אחרים לבצע שינויים במחשב שלכם, וכוללת יכולת ביצוע סריקות מערכת מלאות לצורך איתור ספייוורים מלכתחילה. במהלך הבדיקות שעשיתי, מנוע הסריקה של Spybot איתר עבורי את כל הספייוורים, האדוורים וה-PUP (תוכנות שעלולות להיות בלתי רצויות) – והסיר אותם מהמחשב שלי. ועם כל זאת, התוכנה למרבה הצער לא מציעה מאפיינים נלווים רבים שנמצאים בפתרונות האנטי-וירוסים הטובים ביותר כמו Norton ו-Avira.

אבל היא דווקא כן מספקת מאפיינים מתקדמים להגנה מפני ספייוורים ואדוורים. אלה כוללים:

 • סריקת ספייוורים בזמן אמת
 • חוסם עוגיות ופלאגינים
 • מוחק מעקב שימוש
 • סריקת רוטקיטים
 • ביכולתה של Spybot יכולה למחוק רצועות שימוש המתעדות קבצים שפתחתם בעבר, אפליקציות שששימשו אתכם ואתרים שבהם ביקרתם. היא מסירה נתוני שימוש מקבצי מערכת וכך בעצם מעניקה למשתמשים בה שכבת הגנה נוספת מפני האקרים.

Spybot – Search and Destroy Free מגיעה עם כלי אנטי-ספייוור, סריקת רוטקיט, וחוסם עוגיות ופלאגינים. שדרוג לאחת התוכניות שהיא מציעה עבור תשלום, למשל Spybot – Search and Destroy Professiona, מעניק למשתמש הגנת אנטי-וירוס וסריקה בזמן אמת.

השורה התחתונה:

Spybot – Search and Destroy היא אפליקציית אנטי-ספייוור ואנטי-מאלוור טובה באופן מפתיע אם כי אין בה מאפיינים כמו הגנה מפני פישינג, VPN או כלי אופטימיזציה למכשירים כמו אלה שמוצעים ב-Norton ב-Avira. כך או אחרת, היא מציעה חבילות בחינם ובתשלום, כמו גם מבצעים בצובר המיועדים למשתמשים בארגונים גדולים.

 עכשיו Spybot – Search and Destroy הורידו את


השוואה בין תוכנות האנטי-ספייוור הטובות ביותר

מוצר

גרסה חינמית

הסרת זיהומי ספייוור

סריקת אנטי-

מאלוור

תאימות עם מכשירים ניידים

חסימת אתרי פישינג

ממשק משתמש בעברית

1.🥇Norton

לא

כן

כן

כן

כן

כן

2.🥈McAfee

לא

כן

כן

כן

כן

לא

3.🥉Bitdefender

כן

כן

כן

כן

כן

לא

4. Avira

כן

כן

כן

כן

כן

לא

5. TotalAV

כן

כן

כן

כן

כן

לא

6. BullGuard

לא

כן

כן

כן

כן

לא

7. Adaware

כן

כן

כן

לא

כן

לא

8. SUPERAntiSpyware

כן

כן

כן

לא

לא

לא

9. SpywareBlaster

כן

לא (סריקה פעילה בלבד)

לא

לא

לא

לא

10. Spybot — Search and Destroy

כן

כן

כן

לא

לא

לא


אנטי-ספייוור – שאלות נפוצות

מהו ספייוור ומהי תוכנת אנטי-ספייוור?

ספייוור הוא כל קובץ מאלוור שנועד לגנוב נתוני משתמשים. בתחום זה ישנן אפליקציות מסוימות שלכל היותר יעצבנו אתכם – הן יכניסו תוצאות חיפוש או אתרים לא רצויים לחלון הדפדפן שבו אתם גולשין, ולחלופין ישלחו את המטא-דאטה שלכם שלכם למפרסמים באופן פסיבי. אבל יש גם יותר מזה; זיהומי ספייוור עלולים להיות ממש הרסניים – ולהביא לידי מצב שבו האקרים ישיגו שליטה מלאה במחשבי משתמשים, יקבלו גישה לחשבונות הפיננסיים שברשותם, ויורידו תוכנות כופר או מאלוורים רציניים אחרים למערכות שלהם.

תוכנת אנטי-ספייוור היא סוג של תוכנה המאתרת ספייוורים, מסירה אותם ומגנה על המשתמש מפניהם. המוצרים הטובים ביותר בתחום, למשל Norton 360, מספקים הגנה בזמן אמת המונעת מספייוורים להדביק מכשירים בזיהומים. אגב, Norton מהווה רשת הגנה גם מול כל סוגי המאלוור האחרים, לרבות רוטקיטים, תוכנות כופר וקריפטוג׳קרים.

האם תוכנות אנטי-ספייוור ואנטי-וירוס הן אותו הדבר?

לא בהכרח, אבל אתם צפויים למצוא את מרבית תוכנות האנטי-ספייוור המובילות בתוך תוכנות אנטי-וירוס. בכל מקרה, כדאי לדעת שרוב תוכנות האנטי-וירוס מציעות הגנות אנטי-ספייוור ואנטי-מאלוור, שעה שרוב כלי האנטי-ספייוור מציעים הגנות רק אנטי-ספייוור ואדוור.

בבדיקות שלי, חבילות אנטי-מאלוור פרימיום כמו Norton, Bitdefender, ו-TotalAV סיפקו את שיעורי האיתור הגבוהים ביותר הן של ספייוורים והן של מאלוורים אחרים. החבילות האלה אמנם עולות יותר אבל גם מציעות כלי אבטחה כמו אמצעי אנטי-פישינג, שירותי VPN, מנהלי סיסמאות, ניטור דארק ווב והגנה על מכשירים ניידים.

מה שכן, ישנם מספר כלים ייעודיים להגנה מפני ספייוורים שמטרתם היחידה היא לזהות את אלה ולהסירם. Spybot — Search & Destroy, למשל, מאופיינת ביכולות סריקה ואיתור חזקות ככל שמדובר באיומים מסוג זה.

איך עובדת תוכנת אנטי-ספייוור?

תוכנות אנטי-ספייוור סורקות את הקבצים שלכם ובודקת את תכני הכונן שבו אתם משתמשים מול מדריך של קבצי ספייוור ידועים. סורקי אנטי-מאלוור כמו אלה של Norton, McAfee, ו-TotalAVAvira משתמשים גם בהיוריסטיקות וב-ML  לטובת איתור איומי אפס ימים בהתבסס על התנהגותו של קובץ מסוים.

כמעט כל כלי האנטי-ספייוור שמופיעים ברשימה שלי יכולים לבצע גם איתור איומים בזמן אמת, המאפשר ניתוח של קבצים לפני הורדתם ובתוך כך מניעת זיהומי ספייוור.

מעבר לסריקות מאלוור והגנה בזמן אמת, חבילת אנטי וירוס/ספייוור מלאה יכולה גם:

 • להצפין את ההקשות שלכם
 • לחסום גישה למצלמת הרשת והמיקרופון של מכשירכם
 • לסרוק את הדארק ווב לטובת איתור דליפות נתונים
 • להסתיר קבצים
 • להסתיר את ה-IP שלכם

איך מתקינים תוכנת אנטי-ספייוור?

התקנת אנטי-ספייוור היא משימה קלה למדי. פשוט בצעו אחר הפעולות הבאות:

 • בחרו חבילה. האפשרות מספר 1 שלי בכל הנוגע לספייוור היא Norton 360 – אפליקציית אנטי-וירוס עשירה במאפיינים וקלה לשימוש המספקת הגנה מלאה מפני ספייוורים. עבור מי שמעוניין בכלי קל
  משקל המתמחה בתוכנות אלה, SUPERAntiSpyware היא אופציה טובה
 • הורידו את התוכנה. לא משנה על באיזו תוכנה אתם בוחרים, עקבו אחר אחד הלינקים שלנו כדי להגיע למבצעים הזמינים טובים ביותר. חלק מהספקים האלה מציעים חבילות ללא תשלום, ואצל רובם ישנה גם תקופת ניסיון ללא תשלום.
 • לחצו “install” והריצו את האינסטולר. כל חבילות האנטי-ספייוור ברשימה זו מגיעות עם אינסטולר שידריך אתכם לאורך כל תהליך ההתקנה. פשוט הסכימו ל-EULA
  (End User License Agreement), הסכימו למיקום ההתקנה, ופתרון אנטי-ספייוור איכותי יתחיל לרוץ עבורכם תוך זמן קצרצר.

Source of Article