10 najlepszych programów antyspyware [2021]

10 najlepszych programów antyspyware [2021]

Nie masz czasu? Oto najlepsze programy antyspyware w 2021:

Po przetestowaniu 62 różnych programów antyspyware znalazłem zaledwie garść produktów, które radziły sobie z wykrywaniem i usuwaniem oprogramowania szpiegowskiego na moich urządzeniach.

Takie programy na bieżąco aktualizują swoje bazy złośliwego oprogramowania (w tym oprogramowania szpiegowskiego) i stosują zaawansowane metody wykrywania oraz usuwania (na przykład analizę zachowania i tak zwaną piaskownicę). Wybrane przeze mnie narzędzia oferują też skanowanie złośliwego oprogramowania w czasie rzeczywistym, narzędzia do zwalczania phishingu i podejrzanych stron i dodatkowe narzędzia, takie jak ochrona mikrofonu i kamery.

W czasie moich testów odkryłem, że antywirusy typu premium zapewniały najlepszą broń w walce ze wszystkimi typami złośliwych programów, w tym z oprogramowaniem szpiegowskim. Znalazłem też kilka dedykowanych narzędzi typu antyspyware, które radziły sobie z wykrywaniem programów szpiegowskich, ale ważne jest, by pamiętać, że takie pojedyncze narzędzia nie zastąpią programu antywirusowego, mogą być jedynie traktowane, jak jego uzupełnienie.

Najlepsze pakiety antywirusowe z narzędziami antyspyware:

Dedykowane narzędzia antyspyware:


10 najlepszych programów antyspyware w 2021 — recenzje i porównanie

Podzieliłem tę listę na dwie sekcje:

 1. Programy antywirusowe, które uwzględniają ochronę przed oprogramowaniem szpiegowskim – programy, które usuwają oprogramowania szpiegowskie, a także inne cyber zagrożenia. Wybierz jeden z nich, jeśli nie masz obecnie programu antywirusowego.
 2. Osobne programy antyspyware – zapewniają tylko ochronę przed oprogramowaniem szpiegowskim. Wybierz jeden z nich, jeśli masz już antywirusa, ale szukasz dodatkowej ochrony przed oprogramowaniem szpiegowskim.

Najlepsze pełne programy, które chronią przed oprogramowaniem szpiegowskim

🥇1. Norton 360 — najlepsza ochrona antyspyware w 2021

🥇1. <a href="https://pl.safetydetectives.com/go/vendor/210/?post_id=12397&alooma_btn_name=Affiliate+Link+-+617151" title="Norton" rel="nofollow noopener" target="_blank" data-btn-name="Affiliate Link - 617151" data-btn-indexed="1">Norton 360</a> — najlepsza ochrona antyspyware w 2021

Skaner Nortona korzysta z uczenia maszynowego, wykrywając dzięki temu 100% zagrożeń, w tym programy szpiegowskie, które inne antywirusy pomijają. W czasie moich testów Norton wykrył i usunął wszystkie próbki programów szpiegowskich, jakie umieściłem na wirtualnym komputerze, a po włączeniu ochrony w czasie rzeczywistym od Nortona, nie mogłem pobrać żadnego programu szpiegowskiego na moje urządzenie.

Dodatkowo Norton 360 ma mnóstwo przydatnych dodatków, które pomogą chronić nasze dane, w tym:

 • Inteligentną zaporę sieciową.
 • Monitoring dark web.
 • Skanowanie stron sprzedających dane.
 • Menadżer haseł.
 • Bezpieczną sieć VPN (wirtualną sieć prywatną).
 • Ochronę kamery (tylko na Windowsa).

Monitoring ciemnej sieci od Nortona korzysta z pracy agentów, którzy mają dostęp do forów, znajdujących się w dark web. Agenci udostępniają informacje na żywo i pomagają, jeśli nastąpi jakiś wyciek danych. Funkcja Privacy Monitor (monitoring prywatności) skanuje ponad 30 stron, które zajmują się sprzedażą danych i uniemożliwia sprzedawcom zarobienie na twoich informacjach.

Podoba mi się też ochrona kamery od Nortona, która uniemożliwia hackerom szpiegowanie cię, to doskonałe zabezpieczenie dostępne jest we wszystkich planach Notron 360. Ceny planów zależą od liczby urządzeń, które chcemy objąć ochroną lub ilością dodatkowych opcji, takich jak ochrona rodzicielska czy ochrona przed kradzieżą tożsamości (tylko w Stanach).

Podsumowanie:

Norton ma najlepsze zabezpieczenia przed programami szpiegowskimi dostępne na rynku. Norton nie tylko wykrywa i usuwa 100% groźnego oprogramowania, ale też zapewnia ochronę w czasie rzeczywisty, która od razu zablokował wszystkie programy szpiegowskie, jakie próbowałem uruchomić w czasie moich testów. Dostajemy tu też dodatkowe zabezpieczenia, takie jak monitoring dark web, skanowanie stron sprzedających dane i ochronę kamery. Użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych mogą też skorzystać z ochrony przed kradzieżą tożsamości Norton LifeLock, co daje kolejną warstwę zabezpieczenia przed oprogramowaniem szpiegowskim. Wszystkie plany Nortona objęte są 60-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Pobierz Nortona

Przeczytaj pełną recenzję Nortona>

🥈2. McAfee Total Protection — zaawansowana ochrona sieciowa w przeglądarce

🥈2. <a href="https://pl.safetydetectives.com/go/vendor/203/?post_id=12397&alooma_btn_name=Affiliate+Link+-+617156" title="McAfee" rel="nofollow noopener" target="_blank" data-btn-name="Affiliate Link - 617156" data-btn-indexed="1">McAfee Total Protection</a> — zaawansowana ochrona sieciowa w przeglądarce

McAfee Total Protection zapewnia doskonałe wskaźniki wykrywania i usuwania złośliwego oprogramowania, a także mnóstwo przydanych narzędzi do bezpieczeństwa internetowego. W czasie moich testów McAfee usunął każdy plik z oprogramowaniem szpiegowskim z mojego komputera i przeglądarki. McAfee wykrył nawet aplikacje szpiegowskie i niebezpieczne rozszerzenia do przeglądarki na moim telefonie z Androidem (przez aplikację mobilną).

McAfee ma sporo opcji do zwiększenia bezpieczeństwa internetowego. Znajdziemy tu między innymi:

 • Skanowanie sieci Wi-Fi.
 • Ochronę przed phishingiem.
 • Sieć VPN.
 • Monitoring dark web.

Sieć VPN od McAfee’ego to jedna z najlepszych sieci VPN dołączonych do programów antywirusowych. Sieć VPN dodaje kolejną warstwę zabezpieczenia i prywatności, a do tego pomaga uniknąć rządowego monitoringu naszej aktywności internetowej i obniżania prędkości sieci przez dostawcę Internetu. Rozszerzenie do przeglądarki McAfee’ego tego jest bardzo dobre – jasno oznacza strony, które zajmują się wyłudzaniem danych lub stanowią zagrożenie.

McAfee Total Protection daje cały pakiet zabezpieczeń internetowych maksymalnie dla 10 użytkowników, a przy wyborze subskrypcji na kilka lat, otrzymujemy zniżkę.

Podsumowanie:

McAfee zapewnia dokładne skanowanie w poszukiwaniu oprogramowania szpiegowskiego oraz mnóstwo narzędzi do zwiększenia bezpieczeństwa internetowego. Do gustu przypadła mi zwłaszcza sieć VPN od McAfee’ego, która należy do jednych z najlepszych sieci VPN tego typu dostępnych na rynku. Rozszerzenie do przeglądarki od McAfee’ego powiadamia nas, gdy zjawimy się na stronie wyłudzającej dane lub innej niebezpiecznej witrynie. Wszystkie plany McAfee’ego objęte są 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Pobierz McAfee’ego

Przeczytaj pełną recenzję McAfee’ego >

🥉3. Bitdefender Total Security — skuteczne narzędzia wykrywania spyware i ochrona bankowości

🥉3. <a href="https://pl.safetydetectives.com/go/vendor/192/?post_id=12397&alooma_btn_name=Affiliate+Link+-+617161" title="Bitdefender" rel="nofollow noopener" target="_blank" data-btn-name="Affiliate Link - 617161" data-btn-indexed="1">Bitdefender Total Security</a> — skuteczne narzędzia wykrywania spyware i ochrona bankowości

Bitdefender posiada skaner w chmurze, który doskonale radzi sobie z wykrywaniem różnego rodzaju programów szpiegowskich, a przy tym nie spowalnia naszego komputera. Bitdefender usunął wszystkie programy szpiegowskie z mojego komputera, w tym te ukryte, które podłączyły się do dobrych programów, pobranych z Pirate Bay. W przeciwieństwie do innych antywirusów, które spowalniają nasz system w czasie skanowania, skan Bitdefendera działa w chmurze i nawet w czasie pełnego skanowania nie obniży prędkości komputera.

Bitdefender posiada też sporo dodatkowych funkcji, takich jak:

 • Zapora sieciowa.
 • Bezpieczna przeglądarka (Safepay).
 • Ochrona kamery.
 • Ochrona mikrofonu.
 • Sieć VPN (dostępna w osobnej subskrypcji).

Szczególnie spodobała mi się bezpieczna przeglądarka Bitdefendera, czyli Safepay. To całkowicie odizolowana (wykorzystująca mechanizm piaskownicy) przeglądarka, przeznaczona tylko do odczytu, którą stworzono do transakcji online. Programy szpiegowskie nie mogą jej monitorować, zbierać informacji za pomocą zrzutów ekranu, monitoringu paska narzędzi i monitoringu samego mechanizmu wyszukiwania. Jeśli regularnie odwiedzasz strony bankowe i platformy do płatności online, takie jak PayPal, to Safepay jest doskonałym narzędziem do zwiększenia bezpieczeństwa.

Bitdefender Total Security zapewnia dostęp do wszystkich funkcji Bitdefendera na Windowsa, macOS, iOS i Androida. Użytkownicy, którzy potrzebują tylko zabezpieczenia na komputer, mogą wybrać pakiet Bitdefender Antivirus Plus lub plan Internet Security, które oferują podobne funkcje na 1 lub 3 komputery.

Podsumowanie:

Zaawansowane skanowanie w chmurze od Bitdefendera szybko wykrywa i usuwa oprogramowanie szpiegowskie. Bitdefender nie spowalniał znacznie mojego sprzętu, a dostępne tu dodatkowe opcje bezpieczeństwa są na wysokim poziomie, zwłaszcza bezpieczna przeglądarka do płatności, która pozwala zabezpieczyć transakcje online. Wszystkie plany Bitdefendera objęte są 30-dniową gwarancją zwrot pieniędzy.

Pobierz Bitdefendera

Przeczytaj pełną recenzję Bitdefendera >

4. Avira Free Antivirus — najlepsza darmowa ochrona przed oprogramowaniem szpiegowskim

4. <a href="https://pl.safetydetectives.com/go/vendor/free/191/?post_id=12397&alooma_btn_name=Affiliate+Link+-+617168" title="Avira" rel="nofollow noopener" target="_blank" data-btn-name="Affiliate Link - 617168" data-btn-indexed="1">Avira Free Antivirus</a> — najlepsza darmowa ochrona przed oprogramowaniem szpiegowskim

Avira Free Antivirus zapewnia lepszą ochronę przed spyware niż niektóre płatne programy antywirusowe, a do tego mamy tu całkiem niezłe opcje dodatkowe.

Avira dostępna jest w zestawie z ochroną przed potencjalnie niechcianymi aplikacjami PUA Shield — funkcja ta jest stworzona specjalnie po to, by wykrywać i suwać aplikacje, które podłączają się do normalnego oprogramowania.

Znajomy powiedział mi niedawno, że przez przypadek pobrał kilka programów typu adware i spyware, przy pobieraniu GIMPa – programu do obróbki graficznej. W czasie moich testów postanowiłem również pobrać GIMPa ze strony SourceForge, a Avira od razu wyłapała wszystkie programy szpiegowskie, które próbowały podłączyć się do zestawu.

Avira Free Antivirus zawiera też doskonałe rozszerzenie do przeglądarki, pomagające zwiększyć prywatność w sieci, a także menadżer haseł i darmową sieć VPN (limit 200 MB/dziennie).

Użytkownicy, którzy potrzebują sieci VPN z nielimitowanymi danymi, zaawansowanych narzędzi do zwiększenia wydajności systemu oraz menadżera haseł z dobrym audytem bezpieczeństwa i monitoringiem ciemnej sieci, powinni wybrać pakiet Avira Prime, który obejmuje kilka urządzeń oraz doskonałe aplikacje mobilne.

Podsumowanie:

Avira oferuje najlepszą darmową ochronę przed oprogramowaniem szpiegowskim, a do tego zawiera kilka dobrych narzędzi do bezpieczeństwa internetowego — w tym wbudowaną ochronę PUA Shield, która wykrywa oprogramowanie szpiegowskie i adware, które podłączają się do innych programów. Darmowy plan Aviry to najlepszy darmowy antywirus na rynku, ale użytkownicy, którzy potrzebują ochrony na kilka urządzeń oraz zaawansowanych narzędzi do zwiększenia wydajności systemu i sieci VPN bez limitów, powinni wybrać pakiet Avira Prime, który objęty jest 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Pobierz Avirę

Przeczytaj pełną recenzję Aviry >

5. TotalAV — dobra ochrona przed spyware dla początkujących

5. <a href="https://pl.safetydetectives.com/go/vendor/318/?post_id=12397&alooma_btn_name=Affiliate+Link+-+617174" title="TotalAV" rel="nofollow noopener" target="_blank" data-btn-name="Affiliate Link - 617174" data-btn-indexed="1">TotalAV</a> — dobra ochrona przed spyware dla początkujących

TotalAV ma dobry skaner antywirusowy i sporo opcji bezpieczeństwa, które są bardzo proste w użyciu. Program TotalAV korzysta ze sprawdzonej wersji doskonałego skanera złośliwego oprogramowania Aviry, który uwzględnia też ochronę przed niechcianymi aplikacjami PUA Shield. W czasie moich testów TotalAV wykrył 99% programów szpiegowskich na moim systemie, w tym specjalne rozszerzenia na przeglądarkę CoolWebSearch, a nawet hybrydy rootkitów i oprogramowania szpiegowskiego, takie jak Look2Me.

Użytkownicy, którzy szukają prostszego narzędzia do bezpieczeństwa internetowego, mogą zainstalować TotalAV i zupełnie o nim zapomnieć. Na pewno przypadnie im też do gustu prosty interfejs. Po tym, jak kupiłem i pobrałem TotalAV, program automatycznie ustawił skany systemu i włączył ochronę w czasie rzeczywistym. Z aplikacji desktopowej mogłem sprawdzić i dostosować każde narzędzie TotalAV, w tym sieć VPN, narzędzia do optymizacji i menadżer haseł – wystarczyło kilka kliknięć.

TotalAV Antivirus Pro daje skaner złośliwego oprogramowania i narzędzia zwiększające wydajność systemu na 3 urządzenia, a TotalAV Internet Security dodaje do tego sieć VPN i subskrypcję na 5 urządzeń. TotalAV Total Security uwzględnia też adblockera, menadżer hasel i licencję na 6 urządzeń.

Podsumowanie:

TotalAV ma dobrą ochronę przed oprogramowaniem szpiegowskim i dużą liczbę dodatkowych funkcji zabezpieczających, a wszystko to w atrakcyjnym interfejsie. Użytkownicy, którzy szukają czegoś, co ochroni ich system przed programami szpiegowskimi i złośliwym oprogramowaniem, a przy tym cenią sobie prostotę, pokochają TotalAV. Wszystkie plany TotalAV dostępne są z 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Pobierz TotalAV

Przeczytaj pełną recenzję TotalAV>

6. BullGuard — najlepsza ochrona przed spyware dla graczy

6. <a href="https://pl.safetydetectives.com/go/vendor/663/?post_id=12397&alooma_btn_name=Affiliate+Link+-+617181" title="BullGuard" rel="nofollow noopener" target="_blank" data-btn-name="Affiliate Link - 617181" data-btn-indexed="1">BullGuard</a> — najlepsza ochrona przed spyware dla graczy

Skaner wirusów BullGuarda doskonale radzi sobie z wykrywaniem oprogramowania szpiegowskiego. W czasie moich testów pobrałem 1,000 przykładowych niebezpiecznych programów, w tym adware i oprogramowanie szpiegowskie, takie jak Red Shell, znane z pozyskiwania metadanych graczy na użytek wielkich korporacji. BullGuard wyłapał 100% programów szpiegowskich, w tym Red Shell, ale pominął kilka niebezpiecznych programów, które nie umknęły takim antywirusom, jak Norton, McAfee, czy Bitdefender. Mimo wszystko skaner złośliwego oprogramowania BullGuarda należy do jednych z najlepszych na rynku.

BullGuard ma też inne przydatne funkcje bezpieczeństwa, w tym:

 • Narzędzie do poprawy jakości gry Game booster.
 • Skaner sieci domowej.
 • Bezpieczną przeglądarkę.
 • Ochronę przed kradzieżą tożsamości.

Funkcja game booster od BullGuarda przekierowuje wszystkie procesy w taki sposób, by zwiększyć wydajność procesora w czasie gry. BullGuardowi udało się podnieść jakość mojej rozgrywki podczas gry w Destiny 2 i uważam, że program naprawdę wyróżnia się na tle konkurencji i zasłużenie zyskał miano najlepszego antywirusa dla graczy.

Wszystkie pakiety BullGuarda zawierają skaner złośliwego oprogramowania i tryb game booster. Użytkownicy, którzy wybiorą wersję BullGuard Premium Protection mogą korzystać z ochrony na 10 urządzeniach. Mamy tu też ochronę przed kradzieżą tożsamości dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych, Kanady i większości krajów Europy Zachodniej.

Podsumowanie:

W czasie moich testów skaner BullGuarda wyłapał większość programów szpiegowskich, w tym aplikację Red Shell. Z drugiej strony program pominął kilka bardziej podstępnych programów, których nie przegapiły inne antywirusy. BullGuard posiada doskonałą tryb gry, który poprawia jakość rozgrywki, a także ochronę przed kradzieżą tożsamości dla użytkowników ze Stanów, Kanady i niektórych państw w Europie. Wszystkie plany BullGuarda dostępne są z 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Pobierz BullGuarda

Przeczytaj pełną recenzję BullGuarda >

7. Adaware Antivirus Total — niezła ochrona przed spyware i narzędzia do zabezpieczenia plików

7. <a href="https://pl.safetydetectives.com/go/vendor/391/?post_id=12397&alooma_btn_name=Affiliate+Link+-+617185" title="Adaware" rel="nofollow noopener" target="_blank" data-btn-name="Affiliate Link - 617185" data-btn-indexed="1">Adaware Antivirus Total</a> — niezła ochrona przed spyware i narzędzia do zabezpieczenia plików

Adaware z dość podstawowego adblockera stał się całkiem niezłym programem antywirusowym, który zapewnia ochronę przed oprogramowaniem szpiegowskim, ransomware i innymi zagrożeniami. Skaner Adaware dobrze wypadł w moich testach oprogramowania szpiegowskiego, wyłapując większość testowych plików spyware, które wgrałem na komputer. Niestety, Adaware nie wypadł aż tak dobrze w czasie testu na wyłapywanie malware i przeoczył sporo zaawansowanych programów typu ransomware, a także cryptojackerów, które inne programy z mojej listy wyłapały.

Adaware daje też sporo dodatkowych funkcji, na przykład Digital Lock, który szyfruje i chroni hasła, a do tego usuwa wrażliwe pliki. Inne funkcje Adaware, na przykład ochrona sieciowa i kontrola rodzicielska nie działają już aż tak dobrze, jak w przypadku antywirusów premium, takich jak Norton czy Avira.

Adaware Antivirus Free zawiera ochronę w czasie rzeczywistym, a Adaware Antivirus Pro dodaje do tego takie funkcje, jak zapora sieciowa, ochrona przed phishingiem i kontrola rodzicielska. Adaware Antivirus Total to najdroższy i najbardziej zaawansowany plan Adaware, w którym znajdziemy dodatkowo narzędzia do zwiększenia wydajności systemu i blokady webtrackerów.

Podsumowanie:

Adaware to całkiem niezły program anty-spyware, który oferuje też szyfrowanie plików i dodatkowe narzędzia do zabezpieczenia systemu. Adaware ma też zaporę sieciową, kontrolę rodzicielską i ochronę sieciową, ale funkcje te nie są tu aż tak dobre, jak podobne narzędzi od Nortona, Aviry czy Bitdefendera. Jeśli masz ochotę przetestować program, pobierz darmową wersję Adaware Antivirus Free i sprawdź, czy chcesz zainwestować w płatne plany Adaware.

Pobierz Adaware


Najlepsze dedykowane programy antyspyware

8. SUPERAntiSpyware — najlepszy do dodatkowej ochrony przed spyware

8. <a href="https://www.superantispyware.com/" rel="nofollow noopener" target="_blank" data-btn-name="Affiliate Link">SUPERAntiSpyware</a> — najlepszy do dodatkowej ochrony przed spyware
SUPERAntiSpyware to doskonały program do ochrony przed oprogramowaniem szpiegowskim z dodatkowymi funkcjami zabezpieczającymi. Wprawdzie jest on reklamowany jako narzędzie antyspyware, ale SUPERAntiSpyware ma też przyzwoite narzędzia do ochrony przed innymi typami złośliwego oprogramowania, takimi jak adware, trojany, rootkity i ransomware. Pod względem wykrywania wirusów SUPERAntiSpyware nie może konkurować z takimi programami, jak Norton, McAfee czy Bitdefender, ale mimo wszystko w czasie moich testów narzędzie wyłapało większość programów szpiegowskich.

SUPERAntiSpyware nie ma ochrony przed phishingiem i innych przydatnych funkcji, takich jak sieć VPN, kontrola rodzicielska czy ochrona mobilna, ale mamy tu:

 • Skaner wykorzystujący sztuczną inteligencję.
 • Blokowanie w czasie rzeczywistym.
 • Automatyczne aktualizacje.
 • Powiadomienia e-mail.

Program SUPERAntiSpyware został stworzony jako dodatek do już istniejącego antywirusa. To doskonała opcja, jeśli już posiadasz dobry antywirus, ale chcesz wzmocnić ochronę przed oprogramowaniem szpiegowskim.

SUPERAntiSpyware ma zarówno wersję płatną, jak i darmową. Wersja darmowa przeprowadza tylko skany na żądanie, a wersja płatna SUPERAntiSpyware Pro ciągle monitoruje nasze urządzenie pod kątem zainfekowania przez oprogramowanie szpiegowskie i przeprowadza automatyczne aktualizacje.

Podsumowanie:

SUPERAntiSpyware to doskonałe narzędzie antyspyware, zapewniające ochronę przed spyware, adware i ransomware. Nie można oczekiwać, że narzędzie będzie robić wszystko to, co normalny antywirus, ale jeśli szukasz programu antyspyware, jako dodatku do antywirusa, to SUPERAntiSpyware jest dobrą opcją.

Pobierz SUPERAntiSpyware

9. SpywareBlaster — najlepsza ochrona przeglądarki

9. <a href="https://www.brightfort.com/spywareblaster.html" rel="nofollow noopener" target="_blank" data-btn-name="Affiliate Link">SpywareBlaster</a> — najlepsza ochrona przeglądarki
SpywareBlaster to dobra aplikacja przeglądarkowa, chroniąca przed oprogramowaniem szpiegowskim, która specjalizuje się w blokowaniu programów typu ActiveX. ActiveX to narzędzie, które dostarcza interaktywnych treści na strony. Narzędzie bywa przydatne, pozwala bowiem na odtwarzanie mediów na stronie i wypełnianie formularzy. Niestety, hackerzy wykorzystują też ActiveX, by zdobyć dostęp do twojego systemu, a kiedy taki dostęp uzyskają, mogą zainstalować programy śledzące wpisywane znaki, wykradać twoje prywatne pliki i uzyskać dostęp do kamery.

SpywareBlaster oferuje zarówno darmową, jak i płatną wersję. Wersja płatna SpywareBlaster Autoupdate daje automatyczne aktualizacje, licencję na kilka urządzeń i pomoc techniczną.

SpywareBlaster nie skanuje naszego komputera, jak programy antywirusowe, a jedynie blokuje aktywne zagrożenia. To tania opcja dla użytkowników, którzy chcą wzmocnić zabezpieczenia swojej przeglądarki, ale trzeba pamiętać, że z urządzenia należy korzystać razem z dobrym programem antywirusowym, takim jak Norton czy McAfee.

Podsumowanie:

SpywareBlaster blokuje oprogramowanie szpiegowskie, które może dostać się na twój komputer przez treści ActiveX. Nie jest to jednak zastępnik programu antywirusowego ani nawet aplikacji antyspyware. Do pełnej ochrony konieczne będzie zainstalowanie pełnego programu antywirusowego, takiego jak Norton.

Pobierz SpywareBlaster

10. Spybot – Search and Destroy —  najlepsza opcja dla zaawansowanych użytkowników

10. <a href="https://www.safer-networking.org/" rel="nofollow noopener" target="_blank" data-btn-name="Affiliate Link">Spybot – <i>Search and Destroy</i></a> —  najlepsza opcja dla zaawansowanych użytkowników
Spybot – Search and Destroy korzysta z aktywnego skanowania, powstrzymując programy szpiegowskie oraz inne typy programów, które mogą wprowadzić zmiany na twoim komputerze. Program może też przeprowadzić pełen skan systemu w poszukiwaniu oprogramowania szpiegowskiego. W czasie moich testów Spybot wyłapał i usunął wszystkie programy szpiegowskie, adware i programy typu PUP (potencjalnie niechciane programy) na moim sprzęcie. Z drugiej strony Spybot nie zapewnia wielu dodatkowych funkcji, które posiadają najlepsze programy antywirusowe, takie jak Norton czy Avira.

Spybot posiada pewne zaawansowane funkcje, które chronić będą twoje urządzenie przed spyware i adware, w tym:

 • Skanowanie w poszukiwaniu spyware w czasie rzeczywistym.
 • Blokadę wtyczek i ciasteczek.
 • Narzędzie do usuwania danych o użytkowaniu.
 • Skan rootkitów.

Spybot potrafi usunąć dane o użytkowaniu, które uwzględniają takie informacje, jak otwieranie pliki, uruchamiane aplikacje i odwiedzane strony. Usuwając takie dane z systemu, Spybot daje nam kolejną warstwę zabezpieczenia przed hackerami.

Spybot – Search and Destroy Free posiada narzędzia antyspyware, skan rootkitów i blokadę ciasteczek oraz wtyczek. Plan płatny Spybot – Search and Destroy Professional dodaje do tego ochronę przed wirusami i skanowanie w czasie rzeczywistym.

Podsumowanie:

Spybot – Search and Destroy to zaskakująco dobra aplikacja antyspyware i antymalware, ale trzeba pamiętać, że nie mamy tu ochrony przed phishingiem, sieci VPN, czy narzędzi do optymizacji systemu, które znajdziemy w takich programach, jak Norton i Avira. Spybot oferuje darmowe i płatne plany, a także specjalne oferty dla firm.

Pobierz Spybot – Search and Destroy


Porównanie najlepszych programów antyspyware

Produkt Wersja darmowa Usuwa oprogramowanie szpiegowskie Skanowanie antymalware Zgodność z urządzeniem mobilnym Blokuje strony zajmujące się Phishingiem Interfejs w języki polskim
1.🥇Norton Nie Tak Tak Tak Tak Tak
2.🥈McAfee Nie Tak Tak Tak Tak Nie
3.🥉Bitdefender Tak Tak Tak Tak Tak Tak
4. Avira Tak Tak Tak Tak Tak Nie
5. TotalAV Tak Tak Tak Tak Tak Tak
6. BullGuard Nie Tak Tak Tak Tak Nie
7. Adaware Tak Tak Tak Nie Tak Tak
8. SUPERAntiSpyware Tak Tak Tak Nie Nie Nie
9. SpywareBlaster Tak Nie (tylko skanowanie) Nie Nie Nie Nie
10. Spybot — Search and Destroy Tak Tak Tak Nie Nie Tak

Antyspyware — najczęściej zadawane pytania

Czym jest oprogramowanie szpiegowskie i co to jest antyspyware?

Spyware to każdy rodzaj niebezpiecznego oprogramowania, które ma wykradać dane użytkownika. Niektóre aplikacje szpiegowskie są tylko irytujące, na przykład wpisują niechciane adresy stron do wyszukiwarki lub wysyłają nasze dane reklamodawcom, ale inne bywają bardzo niebezpieczne, mogą nawet sprawić, że hackerzy przejmą kontrolę nad naszym sprzętem, uzyskując dane finansowe czy pobierając ransomware lub malware na nasz system.

Programy antyspyware wykrywają, usuwają i chronią przed oprogramowaniem szpiegowskim. Najlepsze programy antyspyware, takie jak Norton 360, zapewniają ochronę w czasie rzeczywistym, by zapobiegać zainfekowaniu naszego sprzętu. Norton chroni też przed innymi rodzajami malware, w tym przed rootkitami, ransomware, trojanami i cryptojackerami.

Czy programy antyspyware i antywirusy to to samo?

Niekoniecznie, ale większość topowych programów chroniących przed spyware to część oprogramowania antywirusowego. Wiele programów antywirusowych oferuje ochronę przed spyware oraz malware, ale większość narzędzi antyspyware chroni tylko przed spyware i adware.

W czasie moich testów programy antywirusowe typu premium, takie jak Norton, Bitdefender i TotalAV miały najlepszy współczynnik wykrywalności zarówno w przypadku programów szpiegowskich, jak i innych typów zagrożeń. Takie pakiety są droższe, ale oferują też inne narzędzia do bezpieczeństwa internetowego, takie jak ochrona przed phishingiem, sieć VPN, menadżer haseł, monitoring dark web i ochronę urządzeń mobilnych.

Istnieją też narzędzia, które skupiają się tylko na ochronie przed oprogramowaniem szpiegowskim, a ich nadrzędnym celem jest wykrywanie i usuwanie spyware. Przykładem jest program Spybot — Search & Destroy, który skupia się na skanowaniu i wykrywaniu programów szpiegowskich.

Jak działa oprogramowanie chroniące przed spyware?

Programy antyspyware skanują pliki i porównują zawartość twojego dysku ze znanymi plikami szpiegowskimi. Skanery programów szpiegowskich, z których korzysta Norton, McAfee i Avira wykorzystują też z heurystykę i uczenie maszynowe, by wykrywać najnowsze zagrożenia typu zero-day i w tym celu analizują zachowanie danego pliku.

Prawie wszystkie narzędzia antyspyware z mojej list y wykrywają zagrożenia w czasie rzeczywistym, analizując plik,i zanim zostaną one pobrane, by nie dopuścić do zainfekowania.

Oprócz skanowania i wykrywania zagrożeń w czasie rzeczywistym, pełne programy antywirusowe/antyspyware potrafią też:

 • Szyfrować informacje o znakach wpisywanych na klawiaturze.
 • Blokować dostęp do kamery i mikrofonu.
 • Skanować ciemną sieć w poszukiwaniu wycieków danych.
 • Ukrywać pliki.
 • Ukrywać nasz adres IP.

Jak zainstalować oprogramowanie antyszpiegowskie?

Instalacja oprogramowania antyszpiegowskiego jest dość prosta. Wykonaj po prostu następujące kroki:

 • Wybierz program. Moim numerem 1 w zakresie ochrony przed programami szpiegującymi jest Norton 360 — bogata w funkcje i łatwa w użyciu aplikacja antywirusowa, która zapewnia całkowitą ochronę przed programami szpiegującymi. Dla użytkowników, którzy szukają lekkiego, wyspecjalizowanego narzędzia antyszpiegowskiego, SUPERAntiSpyware jest dobrą opcją.
 • Pobierz program. Niezależnie od tego, które oprogramowanie wybierzesz, skorzystaj z jednego z naszych linków, aby uzyskać najlepsze dostępne oferty. Niektórzy z tych dostawców oferują bezpłatne plany, a większość z nich oferuje bezpłatne wersje próbne.
 • Kliknij „zainstaluj” i uruchom instalator. Wszystkie programy antyszpiegowskie z tej listy udostępniają instalator, który przeprowadzi Cię przez proces instalacji. Po prostu zaakceptuj umowę EULA (umowa licencyjna użytkownika końcowego), zaakceptuj miejsce docelowe programu, a otrzymasz wysokiej jakości rozwiązanie antyszpiegowskie działające w mgnieniu oka.

Source of Article