2021 Yılında En İyi 10 Casus Yazılımdan Koruma Programı

2021 Yılında En İyi 10 Casus Yazılımdan Koruma Programı

Zamanınız yok mu? 2021 yılının en iyi casus yazılımdan koruma programı:

62 farklı casus yazılım önleme motorunu test ettikten sonra, test cihazlarımdaki tüm casus yazılımları algılayıp kaldırabilen sadece birkaç ürün buldum.

Bu programlar, sürekli olarak güncellenen (en son casus yazılım örnekleriyle) kötü amaçlı yazılım veritabanlarının yanı sıra, gelişmiş algılama ve kaldırma yöntemlerine (davranış analizi ve korumalı alan gibi) sahiptirler. En iyi bulduklarım arasında ayrıca gerçek zamanlı kötü amaçlı yazılım ve casus yazılım taraması, kimlik avı koruması/şüpheli site koruması ve mikrofon ve web kamerası koruması gibi ek araçlar da bulunuyor.

Testlerimde, premium antivirüs paketlerinin casus yazılımlar da dahil olmak üzere tüm tehditlere karşı en iyi algılama, temizleme ve korumayı sağladığını keşfettim. Casus yazılımları da algılayabilen ve temizleyebilen birkaç özel casus yazılımdan koruma aracı buldum. Ancak bu basit araçların bir virüsten koruma programının yerine geçemediğini ve yalnızca mevcut virüsten koruma yazılımlarını tamamlamak için kullanılmaları gerektiğini unutmayın.

Casus yazılım önleyen en iyi tam kapsamlı antivirüsler:

Özel casus yazılımdan koruma araçları:


2021 Yılı için En İyi 10 Anti Casus Yazılım – İncelendi ve Karşılaştırıldı

Bu listeyi iki bölüme ayırdım:

 1. Casus yazılım önleme özellikleri içeren virüsten koruma yazılımları. Casus yazılımların yanı sıra, diğer siber güvenlik tehditlerini algılar ve temizler. Şu anda yüklü bir antivirüs/kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımınız yoksa bunlardan birini alın.
 2. Özel casus yazılım önleme yazılımları. Sadece casus yazılımlara karşı korur. Virüsten koruma yazılımınız varsa, ancak casus yazılımlara karşı ek koruma arıyorsanız bunlardan birini edinin.

Casus Yazılımlara Karşı Koruma Sunan En İyi Tam Kapsamlı Antivirüs Yazılımı

🥇1. Norton 360 – 2021 Yılında Genel Olarak En iyi Casus Yazılım Koruması

🥇1. <a href="https://tr.safetydetectives.com/go/vendor/210/?post_id=4694&alooma_btn_name=Affiliate+Link+-+637077" title="Norton" rel="nofollow noopener" target="_blank" data-btn-name="Affiliate Link - 637077" data-btn-indexed="1">Norton 360</a> – 2021 Yılında Genel Olarak En iyi Casus Yazılım Koruması

Norton’un en iyi malware programı, diğer çoğu antivirüs motorunun algılamayı başaramadığı casus yazılımlar dahil tehditlerin %100 ünü algılayan makine öğrenimini kullanır. Norton, testlerim sırasında sanal bilgisayarıma yerleştirdiğim tüm casus yazılım örneklerini tespit etti ve kaldırdı. Norton’ın gerçek zamanlı koruması açıldığında, cihazıma tek bir casus yazılım yükleyemedim.

Norton 360, mükemmel casus yazılım önleme özelliklerinin yanı sıra, verilerinizi ve kişisel bilgilerinizi çevrimiçi olarak koruyabilecek çok sayıda ekstra özelliğe sahiptir. Örneğin:

 • Akıllı güvenlik duvarı.
 • Dark web izleme.
 • Veri ihlali taraması.
 • Parola yöneticisi.
 • Secure VPN (sanal özel ağ).
 • Ağ kamerası koruması (yalnızca Windows).

Norton’ın dark web izlemesi, olası veri ihlali durumunda canlı güncellemeler ve yardım sağlamak için dark web forumlarına erişimi olan gerçek insan ajanlarını kullanır. Ayrıca Norton’ın Privacy Monitor özelliği, özel veri aracılarının kimliğinizden faydalanmasını engellemek için neredeyse 30 farklı veri aracısının taranmasını sağlar.

Norton’ın bilgisayar korsanlarının direkt olarak sizi izlemelerini önleyen ağ kamerası koruma özelliğini de seviyorum. Norton’in mükemmel internet güvenliği korumaları tüm 360 planlarına dahildir. Daha fazla sayıda cihaz korumak, ebeveyn denetimleri veya hırsızlık koruması (sadece ABD’de) almak isteyen kullanıcılar için farklı fiyatlandırma planları mevcuttur.

Sonuç:

Norton, piyasadaki diğer tüm araçlar için en iyi casus yazılım önleme özelliklerine sahiptir. %100 algılama ve temizleme oranlarının yanı sıra gerçek zamanlı koruması, test sırasında başlatmayı denediğim tüm casus yazılım örneklerini hemen engelledi. Norton ayrıca dark web izleme, veri aracısı tarama ve web kamerası koruması gibi ek internet gizliliği özellikleri de sağlar. ABD’deki kullanıcılar Norton’ın LifeLock kimlik hırsızlığı korumalarına da erişebilir ve bu da casus yazılımlara karşı fazladan bir koruma katmanı sağlar. Norton tüm planlarında koşulsuz şartsız 60 gün para iade garantisi sunar.

Şimdi Norton İndir

Tam Norton incelemesini buradan oku >

🥈2. McAfee Total Protection – Gelişmiş Ağ Tabanlı Gizlilik Koruması

🥈2. <a href="https://tr.safetydetectives.com/go/vendor/203/?post_id=4694&alooma_btn_name=Affiliate+Link+-+637082" title="McAfee" rel="nofollow noopener" target="_blank" data-btn-name="Affiliate Link - 637082" data-btn-indexed="1">McAfee Total Protection</a> – Gelişmiş Ağ Tabanlı Gizlilik Koruması

McAfee Total Protection mükemmel casus yazılım algılama ve kaldırma oranlarının yanı sıra çeşitli kullanışlı internet güvenliği araçları da sunuyor. Testlerimde McAfee, bilgisayarımdaki ve tarayıcımdaki tüm casus yazılım dosyalarını kaldırdı. McAfee, Android telefonumda (mobil uygulama ile) casus yazılım uygulamaları ve tarayıcı uzantılarını bile algıladı.

McAfee ayrıca casus yazılımlardan ve diğer gizlilik tabanlı kötü amaçlı yazılım türlerinden korunmanızı sağlayan çok çeşitli internet güvenliği özelliklerine sahiptir:

 • Wi-Fi ağı taraması.
 • Kimlik avı koruması.
 • VPN.
 • Dark web izleme.

McAfee’nin VPN’i piyasadaki en iyi antivirüs VPN’lerinden biridir. VPN’ler gözatma işlerinize ekstra bir anonimlik katmanı ekler ve aynı zamanda devlet gözetimi ve İSS’lerin sizi izlemelerine engel olur. McAfee’nin tarayıcı uzantısı da oldukça iyi. Kimlik avı sitelerini veya başka bir şekilde kötü amaçlı olduğundan şüphelenilen internet sayfalarını açık bir şekilde etiketler.

McAfee Total Protection 1-10 kullanıcı devasa internet güvenliği özellikleri seçkisi sunuyor ve birden fazla yıllık aboneliklerde büyük indirimleri var.

Sonuç:

McAfee, casus yazılımlara karşı gerçekten iyi tarama ve birçok mükemmel internet güvenliği aracı sunar. Özellikle iyi antivirüs VPN’leri arasında yer alan McAfee’nin VPN’i ile sizi kimlik avı ve kötü amaçlı sitelere karşı uyaran güvenli tarayıcı uzantısından memnun kaldım. Tüm McAfee planlarında 30 gün para iade garantisi vardır.

Hemen McAfee İndir

Tam McAfee incelemesini buradan oku >

🥉3. Bitdefender Total Security – Bankacılık Koruması ile İyi Casus Yazılım Algılama

🥉3. <a href="https://tr.safetydetectives.com/go/vendor/192/?post_id=4694&alooma_btn_name=Affiliate+Link+-+637087" title="Bitdefender" rel="nofollow noopener" target="_blank" data-btn-name="Affiliate Link - 637087" data-btn-indexed="1">Bitdefender Total Security</a> – Bankacılık Koruması ile İyi Casus Yazılım Algılama

Bitdefender’in bulut tabanlı tarayıcısı, sistemde herhangi bir yavaşlamaya nden olmadan her türden casus yazılımı algılayıp kaldırıyor. Bitdefender, The Pirate Bay’den indirdiğim yasal programlarla birlikte gelen gizli casus yazılımlar da dahil olmak üzere bilgisayarımdaki tüm casus yazılımları kaldırdı. Üstelik tarama sırasında sistemleri yavaşlatan diğer antivirüslerin aksine, Bitdefender’in tarayıcısı bulutta çalıştığı için tam tarama sırasında bile bilgisayarımın performansını neredeyse hiç etkilemedi.

Bitdefender ayrıca aşağıdakiler gibi birçok kullanışlı özellik içerir:

 • Güvenlik duvarı.
 • Güvenli tarayıcı (Safepay).
 • Ağ kamerası koruması.
 • Mikrofon koruması.
 • VPN (yalnızca ayrı satılır).

Bitdefender’in güvenli tarayıcısı Safepay’i gerçekten sevdim. Çevrimiçi işlemler için tamamen korumalı, salt okunur bir tarayıcı penceresidir. Casus yazılımlar trafiğini izleyemez, ekran yakalama yoluyla bilgi toplayamaz veya araç çubuğuna ya da arama motorlarına bulaşamaz. Bankacılık sitelerini veya PayPal gibi ödeme sitelerini düzenli olarak kullanıyorsanız, Safepay harika bir internet güvenliği aracıdır.

Bitdefender Total Security, Bitdefender’in tüm özelliklerini Windows, macOS, iOS ve Android için sunar. Yalnızca PC koruması isteyen kullanıcılar, benzer özellikleri 1 ve 3 bilgisayar için sunan Bitdefender’in Antivirus Plus veya Internet Security planlarına göz atabilirler.

Sonuç:

Bitdefender’ın gelişmiş bulut tabanlı tarama motoru, casus yazılımları hızla algılar ve temizler. Bitdefender tarama sırasında sistemimi yavaşlatmadı ve ek güvenlik özellikleri gerçekten iyi. Özellikle tüm çevrimiçi işlemleri koruyan, güvenli Safepay tarayıcıyı seviyorum. Bitdefender tüm planlarında 30 gün para iade garantisi sunar.

Hemen Bitdefender İndir

Tam Bitdefender incelemesini buradan oku >

4. Avira Free Antivirus – En İyi Ücretsiz Casus Yazılım Koruması

4. <a href="https://tr.safetydetectives.com/go/vendor/free/191/?post_id=4694&alooma_btn_name=Affiliate+Link+-+637094" title="Avira" rel="nofollow noopener" target="_blank" data-btn-name="Affiliate Link - 637094" data-btn-indexed="1">Avira Free Antivirus</a> – En İyi Ücretsiz Casus Yazılım Koruması

Avira Free Antivirus bazı ücretli antivirüs paketlerinden bile daha iyi koruma sunuyor. Ayrıca bazı kullanışlı ek özelliklere de sahip.

Avira, PUA (olası istenmeyen uygulama) Kalkanı ile birlikte gelir. Bu özellik, yasal yazılımla birlikte gelen casus yazılım uygulamalarını algılamak ve kaldırmak için özel olarak tasarlanmıştır.

Yakın zamanda bir iş arkadaşım, bir görüntü işleme programı olan GIMP ile birlikte yanlışlıkla birkaç reklam yazılımı ve casus yazılım programı yüklediğini söyledi. Bu yüzden, testlerim için SourceForge’dan GIMP’yi de indirdim ve Avira birlikte gelen tüm casus yazılım ‘.exe’ dosyalarını işaretledi.

Avira Free Antivirus aynı zamanda mükemmel bir internet gizliliği tarayıcı uzantısı, güvenli bir parola yönetici ve ücretsiz bir VPN içeriyor (günlük 200MB ile sınırlı).

Sınırsız VPN verisi, gelişmiş sistem ayarlama araçları, iyi parola güvemliği denetimleri ile parola yöneticisi ve dark web izleme gibi özellikler isteyen kullanıcıların, mükemmel mobil uygulamalar ile çeşitli cihazları da koruyabilen Avira Prime paketine geçmeleri gerekir.

Sonuç:

Avira, en iyi ücretsiz casus yazılım korumasını sunar ve yazılımla birlikte gelen casus yazılımları ve reklam yazılımlarını algılayan yerleşik PUA Kalkanı da dahil olmak üzere, çeşitli internet gizliliği korumaları içerir. Avira’nın ücretsiz planı piyasadaki en iyi ücretsiz antivirüs planıdır. ancak çoklu cihaz kapsamı, gelişmiş sistem ayarlama araçları ve sınırsız VPN arayan kullanıcılar, Avira Prime’a yükseltme yapmak isteyecektir. Bu plan, 30 gün para iadesi garantisiyle gelir.

Hemen Avira İndir

Tam Avira incelemesini buradan oku >

5. TotalAV – Yeni Başlayanlar için İyi Casus Koruması

5. <a href="https://tr.safetydetectives.com/go/vendor/318/?post_id=4694&alooma_btn_name=Affiliate+Link+-+637100" title="TotalAV" rel="nofollow noopener" target="_blank" data-btn-name="Affiliate Link - 637100" data-btn-indexed="1">TotalAV</a> – Yeni Başlayanlar için İyi Casus Koruması

TotalAV iyi bir antivirüs tarayıcısı ile makul güvenlik özelliklerine sahiptir ve kullanımı kolaydır. TotalAV Avira’nın PUA Kalkanı özelliği de dahil mükemmel zararlı yazılımdan koruma motorunun beyaz listeli versiyonunu kullanır. Testlerimde TotalAV, CoolWebSearch gibi tarayıcı uzantıları ve hatta Look2Me gibi rootkit/casus yazılım hibritleri dahil olmak üzere sistemimdeki casus yazılımların %99’unu algıladı.

Kurduktan sonra hiç düşünmelerine gerek kalmayacak basit bir internet güvenliği programı arayan kullanıcılar TotalAV’ın basit arayüzünü gerçekten takdir edecektir. TotalAV’yi satın alıp indirdikten sonra program otomatik olarak bir sistem taraması başlattı ve gerçek zamanlı korumayı çalıştırdı. Masaüstü uygulamasına sadece birkaç tıklamayla VPN, sistem optimizasyon araçları ve parola yöneticisi gibi TotalAV’nin tüm özelliklerine erişebildim ve bunları özelleştirebildim.

TotalAV Antivirus Pro 3 cihaza kadar zararlı yazılım taraması ve sistem ayarlama özellikleri sunarken, TotalAV Internet Security bunlara VPN ekliyor 5 cihazda kullanılabiliyor. TotalAV Total Security ise reklam önleyici, parola yöneticisi ve 6 cihazda kullanım ekliyor.

Sonuç:

TotalAV, iyi bir casus yazılım önleme korumasına ve çekici bir arabirim içinde çok çeşitli ek özelliklere sahiptir. Karmaşık kullanıcı arabirimiyle uğraşmadan sistemlerini casus yazılımlara ve kötü amaçlı yazılımlara karşı korumak isteyen kullanıcılar TotalAV’ın sadeliğini çok sevecekler. Tüm TotalAV planları 30 gün para iade garantisi ile gelir.

Hemen TotalAV İndir

Tam TotalAV incelemesini buradan oku >

6. BullGuard – Oyuncular için En İyi Casus Yazılımdan Koruma

6. <a href="https://tr.safetydetectives.com/go/vendor/663/?post_id=4694&alooma_btn_name=Affiliate+Link+-+637107" title="BullGuard" rel="nofollow noopener" target="_blank" data-btn-name="Affiliate Link - 637107" data-btn-indexed="1">BullGuard</a> – Oyuncular için En İyi Casus Yazılımdan Koruma

BullGuard’ın antivirüs tarayıcısı, casus yazılımları önleme konusunda çok iyidir. Testlerim için, genellikle büyük şirketlerin oyuncu meta verilerini toplamak için kullanılan kötü amaçlı yazılım uygulaması Red Shell gibi kötü amaçlı yazılım ve casus yazılımlar dahil 1.000’den fazla örnek yazılım indirdim. BullGuard, Red Shell dahil casus yazılımların %100’ünü algılamakla birlikte, Norton, McAfee ve Bitdefender tarafından yakalanan bazı kötü amaçlı yazılım dosyalarını kaçırdı. Bununla birlikte, BullGuard’ın kötü amaçlı yazılımdan koruma tarayıcısı hala en iyilerden biri.

BullGuard ayrıca gerçekten faydalı özellikler içerir:

 • Oyun güçlendirici.
 • Ev ağı tarayıcı.
 • Güvenli tarayıcı.
 • Kimlik hırsızlığına karşı koruma.

BullGuard’ın oyun güçlendiricisi, oyun oynarken bilgisayarınızın performansını artırmak için çalışan işlemleri durdurur. BullGuard, oyun platformumda Destiny 2 oynarken fps artırmayı başardı. Böylece oyuncular için en iyi antivirüs olarak diğer internet güvenliği ürünleri arasından öne çıkıyor.

BullGuard’ın tüm paketleri BullGuard’ın kötü amaçlı yazılımdan koruma/casus yazılım tarayıcısı ve oyun güçlendirici modunu içerir. Ancak, BullGuard Premium Protection’a yükselten kullanıcılar, 10 cihaza kadar kapsam elde ederler ve ABD, Kanada ve Batı Avrupa’daki kullanıcılar için kimlik hırsızlığı koruması da vardır.

Sonuç:

BullGuard’ın en iyi anti malware tarayıcısı, Red Shell casus yazılım uygulaması dahil, testlerimdeki casus yazılım dosyalarının çoğunu yakaladı. Ancak bu listedeki diğer virüslerin yakaladığı birkaç karmaşık casus yazılım dosyasını kaçırdı. BullGuard ayrıca oyun performansını arttıran bir oyun hızlandırıcının yanı sıra ABD, Kanada ve Avrupa’nın bazı bölgelerinde bulunan kullanıcılar için kimlik hırsızlığı koruması sunar. Tüm BullGuard planları 30 gün para iade garantisi ile gelir.

Hemen BullGuard İndir

Tam BullGuard incelemesini buradan oku >

7. Adaware Antivirus Total – Dosya Güvenliği Araçları ile Makul Casus Yazılım Koruması

7. <a href="https://tr.safetydetectives.com/go/vendor/391/?post_id=4694&alooma_btn_name=Affiliate+Link+-+637111" title="Adaware" rel="nofollow noopener" target="_blank" data-btn-name="Affiliate Link - 637111" data-btn-indexed="1">Adaware Antivirus Total</a> – Dosya Güvenliği Araçları ile Makul Casus Yazılım Koruması

Adaware, basit bir reklam engelleyici yazılımken casus yazılımlara, fidye yazılımlarına ve diğer tehditlere karşı koruma sunan makul bir antivirüs haline geldi. Adaware’in tarayıcısı casus yazılım testlerimde iyi performans gösterdi ve bilgisayarıma yerleştirdiğim test casus yazılım dosyalarının çoğunu algıladı. Ancak Adaware genel zararlı yazılım testlerimde, bu listedeki diğer markaların başarıyla algıladığı bazı gelişmiş fidye yazılımları ve madencilik yazılımlarını yakalayamadı.

Adaware çeşitli ek özellikler sunar. Dijital Kilit özelliği oldukça iyi. Hassas dosyaları şifreler, parolayla korur ve kalıcı olarak siler. Ancak Adaware’in internet koruması, ağ koruması ve ebeveyn koruması gibi diğer özellikleri Norton ve Avira gibi diğer premium antivirüs paketlerininkiler kadar iyi değil.

Adaware Antivirus Free gerçek zamanlı zararlı yazılım koruması sunarken Adaware Antivirus Pro güvenlik duvarı, kimlik avı koruması ve ebeveyn denetimleri gibi özellikler ekler. Adaware Antivirus Total, Adaware’in en üst katman planıdır ve sistem ayarlama özellikleri ve ağ izleyici engelleme özelliği ekler.

Sonuç:

Adaware, iyi dosya şifreleme ve koruma araçları sunan, düzgün bir casus yazılım önleme programıdır. Adaware ayrıca güvenlik duvarı, web ve ağ koruması ile ebeveyn denetimlerine sahiptir. Ancak Norton, Avira veya Bitdefender gibi markaların benzer araçları kadar iyi değildir. Merak ediyorsanız, Adaware Antivirus Free’yi indirebilir ve Adaware’in ücretli planlarından birine yükseltme yapmayı isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz.

Hemen Adaware İndir


En İyi Özel Casus Yazılım Önleme Programı

8. SUPERAntiSpyware – Ek Casus Yazılım Koruması Olarak En İyi

8. <a href="https://www.superantispyware.com/" rel="nofollow noopener" target="_blank" data-btn-name="Affiliate Link">SUPERAntiSpyware</a> – Ek Casus Yazılım Koruması Olarak En İyi

SUPERAntiSpyware Bazı ek zararlı yazılım önleme araçları ile gelen mükemmel bir casus yazılım önleme programıdır. Casus yazılım önleme aracı olarak tanıtılsa da, SUPERAntiSpyware reklam yazılımları, Truva atları, rootkitler ve fidye yazılımları gibi diğer kötü amaçlı yazılım türlerine karşı da düzgün koruma sağlar. SUPERAntiSpyware virüs algılama konusunda Norton, McAfee veya Bitdefender ile rekabet edebilecek düzeyde olmamakla birlikte, masaüstü ve tarayıcımdaki neredeyse tüm casus yazılımları algılamayı başardı.

SUPERAntiSpyware’ın VPN, ebeveyn denetimleri, mobil koruma, kimlik avı koruması gibi ek özellikleri yoktur. Ancak SUPERAntiSpyware aşağıdaki özellikleri sunar:

 • Yapay zeka ile çalışan algılama motoru.
 • Gerçek zamanlı tehdit engelleme.
 • Otomatik güncellemeler.
 • E-posta bildirimleri.

SUPERAntiSpyware mevcut virüsten koruma kurulumunuzu tamamlamak üzere tasarlanmıştır. İyi bir virüsten koruma yazılımı bulmuşsanız ancak ek casus yazılım koruması da eklemek istiyorsanız mükemmel bir seçimdir.

SUPERAntiSpyware hem ücretsiz hem de ücretli birer sürüm sunar. Ücretsiz sürüm yalnızca isteğe bağlı tarama yapar. Ücretli sürüm olan SUPERAntiSpyware Pro, casus yazılım bulaşmaları için cihazınızı sürekli olarak izler ve otomatik güncelleştirmeler yapar.

Sonuç:

SUPERAntiSpyware, casus yazılımlara, reklam yazılımlarına ve fidye yazılımlarına karşı iyi koruma sağlayan mükemmel bir casus yazılım önleme aracıdır. Virüsten koruma yazılımınızın yapabileceği her şeyi yapmasını bekleyemezsiniz. Ancak, mevcut virüsten koruma yazılımınızı tamamlayacak bir casus yazılım önleme programı arıyorsanız, SUPERAntiSpyware oldukça iyi bir seçenektir.

Hemen SUPERAntiSpyware İndir

9. SpywareBlaster – Tarayıcı Koruması için En İyi

9. <a href="https://www.brightfort.com/spywareblaster.html" rel="nofollow noopener" target="_blank" data-btn-name="Affiliate Link">SpywareBlaster</a> – Tarayıcı Koruması için En İyi

SpywareBlaster, ActiveX kötü amaçlı yazılımlarını engelleme konusunda uzmanlaşmış, tarayıcıda çalışan iyi bir casus yazılım önleme uygulamasıdır. ActiveX, etkileşimli web sitesi içeriği sağlayan bir araçtır. ActiveX denetimleri medya oynatmanıza ve web sitelerindeki formları doldurmanıza olanak sağlarlar. Ancak bilgisayar korsanları, sisteminize erişmek için de ActiveX denetimlerini kullanabilirler. Bilgisayar korsanları, sisteminize girdikten sonra tuş kaydetme yazılımı yükleyebilir, özel dosyalarınızı çalabilir ve web kameranıza erişebilirler.

SpywareBlaster hem ücretsiz hem de ücretli sürümler sunar. Ücretli sürüm SpywareBlaster Autoupdate, otomatik güncelleştirme, birden çok kullanıcı kapsamı ve teknik destek sağlar.

SpywareBlaster, bilgisayarınızı bir virüsten koruma yazılımı gibi taramaz. Yalnızca  gelen tehditleri engeller. Tarayıcı güvenliğini arttırmak isteyen kullanıcılar için iyidir. Ancak mutlaka Norton veya McAfee gibi iyi bir antivirüs programı ile birlikte kullanılmalıdır.

Sonuç:

SpywareBlaster, bilgisayarınıza ActiveX web sitesi içeriği aracılığıyla gelen casus yazılımları engeller. Ancak, virüsten koruma yazılımının veya diğer özel casus yazılım önleme uygulamalarının yerine geçmez. Sizi diğer kötü amaçlı yazılım türlerine karşı korumak için Norton gibi ek bir antivirüs yazılımına ihtiyacınız olacaktır.

Hemen SpywareBlaster İndir

10. <a href="https://www.safer-networking.org/" rel="nofollow noopener" target="_blank" data-btn-name="Affiliate Link">Spybot – <i>Search and Destroy</i></a> – Gelişmiş Kullanıcılar için En İyi

Spybot – Search and Destroy, casus yazılımların ve diğer zararlı yazılımların bilgisayarınızda değişiklikler yapmasını önlemek için aktif tarama kullanır. Ayrıca, sisteminizde tam casus yazılım taraması da yapar. Testlerim sırasında Spybot’un tarama motoru bilgisayarımdaki tüm test casus yazılımlarını, reklam yazılımlarını ve PUP’ları (olası istenmeyen programlar) yakaladı ve kaldırdı. Ancak Spybot, Norton ve Avira gibi en iyi antivirüs programlarının sunduğu birçok ek özelliği sunmaz.

Ancak, Spybot, cihazınızı casus yazılımlardan ve reklam yazılımlarından korumak için bazı gelişmiş özellikler içerir:

 • Gerçek zamanlı casus yazılım tarama.
 • Çerez ve eklenti engelleyici.
 • Kullanım takip silgisi.
 • Rootkit taraması.

Spybot, açtığınız dosyaları, başlattığınız uygulamaları ve ziyaret ettiğiniz web sitelerini belgeleyen kullanım izlerini silebilir. Spybot, kullanım verilerini sistem dosyalarından kaldırarak, kullanıcılara korsanlara karşı ek bir koruma katmanı sağlar.

Spybot – Search and Destroy Free casus yazılım önleme araçları, rootkit taraması ve rootkit ile eklenti engelleyici ile gelir. Spybot – Search and Destroy Professional gibi ücretli planlara yükseltmek antivirüs koruması ve gerçek zamanlı tarama ekler.

Sonuç:

Spybot – Search and Destroy şaşırtıcı derecede iyi bir casus yazılım ve zararlı yazılım önleme uygulamasıdır. Ancak Norton veya Avira tarafından sunulan kimlik avı koruması, VPN veya cihaz optimizasyonu özellikleri gibi ek özellikleri yoktur. Spybot, ücretsiz ve ücretli planların yanı sıra kurumsal kullanıcılar için toplu alım fırsatları da sunar.

Hemen Spybot – Search and Destroy İndirin


En İyi Casus Yazılım Önleme Yazılımlarının Karşılaştırması

Ürün Ücretsiz Versiyon Casus Yazılım Enfeksiyonlarını Kaldırma Zararlı Yazılım Tarama Mobil Cihaz Uyumluluğu Kimlik Avı Sitelerini Engelleme Türkçe Arayüz
1.🥇Norton Hayır Evet Evet Evet Evet Evet
2.🥈McAfee Hayır Evet Evet Evet Evet Evet
3.🥉Bitdefender Evet Evet Evet Evet Evet Evet
4. Avira Evet Evet Evet Evet Evet Evet
5. TotalAV Evet Evet Evet Evet Evet Evet
6. BullGuard Hayır Evet Evet Evet Evet Hayır
7. Adaware Evet Evet Evet Hayır Evet Evet
8. SUPERAntiSpyware Evet Evet Evet Hayır Hayır Hayır
9. SpywareBlaster Evet Hayır (yalnızca etkin tarama) Hayır Hayır Hayır Hayır
10. Spybot — Search and Destroy Evet Evet Evet Hayır Hayır Hayır

Casus Yazılım Koruması – Sık Sorulan Sorular

Casus yazılım nedir ve casus yazılım önleme yazılımı nedir?

Casus yazılım, kullanıcı verilerini çalmak üzere tasarlanmış herhangi bir kötü amaçlı yazılım dosyasıdır. Bazı casus yazılım uygulamaları genellikle sadece sinir bozucudur. Tarayıcı pencerenize istenmeyen arama sonuçları veya web siteleri eklerler veya meta verilerinizi reklamverenlere pasif olarak gönderirler. Ancak bazı casus yazılım bulaşmaları yıkıcı olabilir. Bilgisayar korsanlarının bilgisayarınızın kontrolünü ele geçirmesine, finans bilgilerinize erişmesine ve fidye yazılımı veya diğer ciddi kötü amaçlı yazılımları sisteminize indirmesine neden olabilirler.

Casus yazılımdan koruma yazılımı, casus yazılımları algılayan, temizleyen ve casus yazılımlara karşı koruma sağlayan bir yazılım türüdür. Norton 360 gibi en iyi casus yazılım önleme yazılımları cihazınızı casus yazılım bulaşmasına karşı korumak için gerçek zamanlı koruma sunarlar. Norton ayrıca rootkitler, fidye yazılımları, Truva atları ve madencilik yazılımları dahil bilinen tüm zararlı yazılımlara karşı koruma sunar.

Casus yazılım önleme ve virüsten koruma yazılımları aynı mıdır?

Her zaman olmasa da en iyi casus yazılımdan koruma yazılımlarının çoğu virüsten koruma yazılımlarının içinde gelirler. Çoğu virüsten koruma programı, casus yazılım önleme ve kötü amaçlı yazılımdan koruma sunar. Ancak çoğu casus yazılım önleme aracı, yalnızca casus yazılımlara ve reklam yazılımlarına karşı koruma sağlar.

Testlerimde Norton, Norton, Bitdefender ve TotalAV gibi premium zararlı yazılımdan koruma paketlerinin casus yazılımlar ve diğer türden kötü amaçlı yazılımlara karşı en iyi algılama oranlarını sunduklarını gördüm. Bu birinci sınıf paketler daha pahalıdırlar. Ancak kimlik avı koruması, VPN, parola yöneticileri, dark web izleme ve mobil cihaz koruması gibi internet güvenliği araçları da sunarlar.

Ancak, yalnızca casus yazılımları algılamak ve temizlemek için kullanılabilen, özel casus yazılım önleme araçları da vardır. Spybot — Search & Destroy oldukça güçlü casus yazılım tarama ve algılama becerilerine sahiptir.

Casus yazılım önleme yazılımı nasıl çalışır?

Casus yazılım önleme yazılımı dosyalarınızı tarar ve diskinizin içeriğini bilinen casus yazılım dosyaları diziniyle karşılaştırır. Norton, Norton, McAfee ve Avira gibi zararlı yazılım tarayıcılarının aynı zamanda dosya davranışına göre sıfır gün tehditlerini algılamayı sağlayan makine öğrenimi gibi özellikleri de vardır.

Listemdeki casus yazılım önleme araçlarının neredeyse tümü, gerçek zamanlı tehdit algılama,  dosyalar indirilmeden analiz etme gibi özellikler ile casus yazılımları bulaşmadan engelleyen özelliklere sahiptirler.

Kötü amaçlı yazılım taraması ve gerçek zamanlı korumaya ek olarak, tam kapsamlı antivirüs/casus yazılım önleme paketleri şunları yapabilir:

 • Tuş vuruşlarınızı şifreleme.
 • Kameranıza veya mikrofonunuza erişimi engelleme.
 • Kişisel veri sızıntıları için dark webi tarama.
 • Dosyalarınızı gizleme.
 • IP adresinizi gizleme.

Hanti-casus yazılım programını nasıl yüklerim?

Anti-casus yazılım programını yüklemek oldukça kolaydır. Sadece şu adımları takip edin:

 • Program seçin. Benim #1 anti-casus yazılım seçimim Norton 360 — genel kapsamda casus yazılım koruması sağlayan zengin özellikli ve kullanması kolay bir antivirüs uygulamasıdır. Hafif, uzman bir anti-casus yazılım aracı arayanlar için SUPERAntiSpyware iyi bir seçenektir.
 • Programı indirin. Hangi yazılımı seçerseniz seçin, mevcut en iyi teklifleri almak için bağlantılarımızdan birini takip edin. Bu satıcılardan bazılar bedava planlar ve çoğu ücretsiz deneme sunarlar.
 • “Yükle”ye tıklayın & yükleyiciyi çalıştırın. Bu listedeki anti-casus yazılım programlarının tümü size kurulum sürecinde eşlik edecek yükleyiciyle gelirler. EULA’yı kabul edin (Nihai Kullanıcı Lisans Sözleşmesi), program destinasyonunu kabul edin ve kısa sürede yüksek-kalitede çalışan bir anti-casus yazılım çözümüne sahip olacaksınız.

Source of Article